Гейлі нагадала умови послаблення санкцій США проти РФ

Поділитися
Гейлі нагадала умови послаблення санкцій США проти РФ Гейлі пообіцяла РФ продовження санкцій до деокупації Донбасу та Криму © Nikki Haley / Facebook
США не скасують санкції проти РФ до деокупації Криму і виведення російських формувань з ОРДЛО.

Російська Федерація повинна підтримати розміщення миротворців в ОРДЛО, вивести свої формування з української території та деокупувати Крим. Ці кроки стануть підставою для пом'якшення санкційного тиску на Росію, заявила постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі.

"Ми досі підтримуємо суверенітет України. Санкції у відповідь на дії в Україні будуть продовжені поки Росія не поверне повний контроль над півостровом Україні. Росія почала конфлікт в Україні, а тепер вона повинна зробити все щоб його завершити", - зазначила американський дипломат в ході виступу в Раді Безпеки ООН у четвер, 15 березня.

Гейлі нагадала, що Росія традиційно заперечує присутність своїх військовослужбовців у Донбасі, але факти свідчать про протилежне.

"Немає сумнівів, що Росія там присутня, немає сумнівів які в них наміри. Конфлікт продовжує розпалюватися", - додала вона.

Представник США констатувала, що без згоди Кремля почати розміщення миротворчої місії в ОРДЛО неможливо.

"Поки США продовжать чинити тиск на Москву, щоб вона вивела свої війська й озброєння з України. До тих пір, поки Росія не покаже, що готова зробити якісь кроки для врегулювання кризи немає сенсу обговорювати навіть найменше послаблення санкції", - підкреслила Гейлі.

Дипломат також вказала на зв'язок між збройною агресією РФ проти України, військовими злочинами в Сирії і замахом на екс-шпигуна Сергія Скрипаля в Британії.

"Росія несе відповідальність за напад на двох людей у Британії з використанням військової нервово-паралітичної речовини. Незаконні небезпечні дистабілізируючі дії Росії в Україні, в Сирії та в інших країнах не можна відокремити від тривожних подій в Україні", - пояснила Хейлі.

Нагадаємо, що колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен підготував доповідь, у якій оцінив деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі чоловік, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія і Білорусь.

Білорусь підтвердила бажання відправити військових у ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.

У МЗС України вказали на неможливість участі у миротворчій місії військових з Білорусі та інших держав, які є військовими союзниками Росії.

Раніше спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявив, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.

Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі