Геращенко розповіла, як Росія перешкоджає введенню в Донбас миротворчої місії ООН

Поділитися
Геращенко розповіла, як Росія перешкоджає введенню в Донбас миротворчої місії ООН Резолюцію щодо миротворців в Донбасі неможливо прийняти через зловживання Росією правом вето © United Nations Photo/Flickr
Зокрема, країна-агресор зловживає власним правом вето у Раді безпеки ООН.

Прийняття будь-якої резолюцію щодо введення в Донбас міжнародної миротворчої місії зривається через зловживання Російською Федерацією правом вето у Раді безпеки Організації Об'єднаних Націй (Радбез ООН), повідомляє перший заступник голови Верховної Ради, представник України у Тристоронній контактній групі (ТКГ) Ірина Геращенко.

"На жаль, на сьогодні зловживання правом вето з боку РФ в Радбезі ООН ускладнює прийняття будь-якої резолюції, але дуже важливо продовжувати роботу з партнерами щодо можливості впровадження місії", - написала вона на своїй сторінці в Facebook.

Питання щодо перспектив, концепції введення в Донбас миротворців ООН і мандату місії обговорювалися на неформальній парламентській платформі у Мінську. До нього долучився колишній посол США в Україні, директор Євразійського центру ім. Патрічіу Джоном Гербст.

"Посол Гербст звернув особливу увагу на необхідність широкого мандату для місії і перехідної адміністрації, також на необхідність серйозних зусиль з розмінування (невиконання цієї передумови ускладнить роботу миротворців). Своєю чергою депутати ВР чітко наголосили, що в місії неможлива присутність росіян, що Україна очікує від партнерів більш жорсткої реакції на дії РФ не лише в Донбасі, а й у Криму", - додала Геращенко.

Крім того, під час зустрічі Джон Гербст наголосив на важливості посилення санаційного тиску на країну-агресор до повного відновлення територіальної цілісності і суверенітету України.

Нагадаємо, колишній генеральний секретар НАТО Андерс фог Расмуссен підготував доповідь, в якій оцінював деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі осіб, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія та Білорусь.

Білорусь підтвердила бажання відправити військових в ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив на тому, що не згоден з деякими положеннями так званої "доповіді Расмуссена" про формат миротворчої місії в Донбасі, але в цілому оцінює її як "гідну".

Раніше спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив про те, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Росія, своєю чергою, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.

Детальніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі