Геращенко назвала дату наступного голосування за скасування е-декларування для активістів

Поділитися
Геращенко назвала дату наступного голосування за скасування е-декларування для активістів Віце-спікер пообіцяла намагатися переконати депутатів нарешті проголосувати за скасування е-декларацій для антикорупціонерів
Депутати відмовилися збиратися на позачергову сесію для розгляду цього питання.

Народні депутати планують повернутися до розгляду законопроекту про скасування обов'язкового електронного декларування для активістів антикорупційних громадських організацій наступного пленарного тижня.

Як повідомила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко, відповідне рішення було прийнято на нараді в спікера, присвяченій порядку денному.

"Домовилися - у вівторок, 3 квітня, винести питання е-декларацій першим у порядку денному... Я налаштована оптимістично і впевнена, що у вівторок буде необхідна мобілізація депутатів для результативного голосування про скасування. Принаймні, переконуватиму колег підтримати саме таке рішення", - написала політик на своїй сторінці у Facebook ввечері в середу, 28 березня.

За словами Геращенко, депутати обговорили кілька варіантів вирішення проблеми "від декриміналізації для представників громадських організацій (але не для інших декларантів, тільки для активістів) до скасування".

При цьому вона відмовилася покладати відповідальність за провал голосування минулого тижня на будь-яку з політичних сил.

"Минулого тижня спікер десятки разів ставив на голосування питання е-декларацій, і це набирало менше 200 голосів. Аргументи про те, що винна та чи інша фракція, по-моєму, це спроба перекласти відповідальність. Тому що всі депутати і фракції повинні ходити на роботу: і більшість, і опозиціонери", - підкреслила віце-спікер.

Нагадаємо, у березні 2017 року Верховна Рада внесла зміни до ст. 3 закону "Про запобігання корупції". Президентський законопроект підтримали 268 народних депутатів. Спочатку законопроект був направлений на звільнення солдатів і молодших офіцерів від необхідності подавати е-декларацій. Проте під час розгляду у другому читанні у законопроект були внесені суттєві правки.

Зокрема, закон зобов'язує подавати е-декларації представників антикорупційних організацій. Зміни антикорупційного законодавства жорстко розкритикували офіційні представники США, ЄС, посли країн "Великої сімки" та міжнародні організації.

Венеціанська комісія рекомендувала Україні скасувати цю норму до 1 квітня 2018 року.

Президент України Петро Порошенко неодноразово заявляв про необхідність її скасування.

Однак 22 березня Верховна Рада не змогла розглянути законопроекти про відтемрінування або скасування е-декларування для представників антикорупційних громадських організацій.

У зв'язку з цим єврокомісар Йоганнес Ган заявив, що влада не виконала свої зобов'язання, зазначивши, що обов'язкове декларування для громадських активістів "суперечить європейським прагненням України".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Леменова "Марлезонський балет: е-декларування для антикорупціонерів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі