"Я б хотіла звернутися до наших шановних колег з ОБСЄ, а також до тих творчих спілок, які працюють в Україні, що, можливо, варто давати нашим колегам більше інформації про порушення прав журналістів на окупованому Донбасі і в Криму", - заявила вона з трибуни парламенту на пленарному засіданні в середу.
Геращенко додала, що ОБСЄ рідко висловлює занепокоєння діями російських окупантів і бойовиків щодо їх дій до українців.
"На жаль, ми рідко чуємо заяви щодо долі журналіста Асєєва, якого вже рік утримують окупанти у в'язниці в Донецьку. Ми чомусь дуже мало чуємо від наших іноземних колег слів підтримки українському журналісту Роману Сущенко, якого без підстав утримують два роки в російській в'язниці", - зазначила вона.
Як повідомлялося, 15 травня 2018 року представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив стурбованість обшуками в офісі і вдома в журналістів "РИА Новости Украина".
"Я висловлюю серйозне занепокоєння щодо ранкового рейду на російські ЗМІ у Києві, арешту журналістів та обшуку в будинках журналістів. Я знову закликаю владу утримуватися від необґрунтованих обмежень роботи іноземних журналістів", – йдеться в заяві Дезіра.
Нагадаємо, Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою АР Крим заявили, що розкрили діяльність мережі медиаструктур, підконтрольних Російської Федерації. Зокрема провели обшуки в офісі "РИА Новости Украина" і затримали керівника видання Кирила Вишинського.
За даними СБУ, на проведення підривної діяльності проти України керівник агентства "РИА Новости Украина" Кирило Вишинський отримував щомісяця 53 тисячі євро. Видання публікувало матеріали, які виправдовують анексію півострова Крим, а також у підтримку незаконних "ДНР" і "ЛНР".
Більше подробиць про справу читайте у матеріалі "Обшуки в "РИА Новости Украина": у чому звинувачують російське агентство".