"Я вважаю, що пан Сенцов повинен бути звільнений на гуманітарних підставах. Він може бути помилуваний із гуманітарних причин. Якщо необхідно прохання на його помилування, я із задоволенням його подам на підставі Європейської конвенції з прав людини", - сказав Ягланд на брифінгу.
У свою чергу Москалькова заявила, що Сенцов не звертався до неї з проханням про помилування.
"Це пан Ягланд висловив таку зацікавленість з боку Ради Європи. Особисто до мене він (Сенцов – ред.) не звертався з конкретним клопотанням, і у мене не було всього пакету юридичних документів, для того щоб, в повній мірі оцінити цю ситуацію", - сказала Москалькова.
У свою чергу в Чехії депутати п'яти парламентських партій підписали спільного листа в російське посольство в Празі, в якому вони закликали звільнити режисера Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.
"Єдиний злочин Сенцова полягає в тому, що він відкрито виступає проти російської окупації Криму, своєї батьківщини. Я вважаю це абсолютно неприйнятним, що когось засудили виключно за вираження політичної думки ", - цитує одного з депутатів-підписантів Яна Липавского "Громадське".
Нагадаємо, 14 травня український режисер Олег Сенцов оголосив голодування в російської в'язниці. За словами Сенцова, якщо його вимоги не будуть виконані, він готовий померти.
МЗС України і Державний департамент США висунули Росії вимогу звільнити Сенцова та інших політв'язнів. Група французьких кінематографістів звернулася до президента Еммануелю Макрону з проханням посприяти у звільненні українського режисера з російської в'язниці.
Українського режисера Олега Сенцова разом з Олександром Кольченком затримали співробітники ФСБ навесні 2014 року в окупованому Криму. Їх вивезли в Росію, де Сенцова засудили за сфабрикованим звинуваченням в організації теракту до 20 років колонії суворого режиму. Кольченко отримав 10 років позбавлення волі. Обидва провину не визнали.