Генсек НАТО сподівається, що Україна рано чи пізно підпише асоціацію з ЄС

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Країни, які бажають стати членами Євросоюзу чи НАТО, повинні відповідати певним критеріям, заявив Расмуссен.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен сподівається, що Україна рано чи пізно підпише Угоду про асоціацію з Євросоюзом.

"Підписання цієї угоди в першу чергу в інтересах України, так як це сприяє поглибленню її відносин як з Євросоюзом, так і НАТО. Зізнатися, я був здивований прийнятим в Києві рішенням, але поважаю вибір України і той шлях, яким вона бажає вибудувати стосунки з Євросоюзом та НАТО", - сказав Расмуссен у Брюсселі в інтерв'ю Громадському мовцеві Грузії.

Він зазначив, що Євросоюз і ні НАТО не втручається у внутрішні справи окремих держав і вони віддані принципам самостійного вибору державами щодо приєднання до того чи іншого об'єднання.

"Проголошена нами політика відкритих дверей означає, що країни, які бажають стати членами Євросоюзу чи НАТО, повинні відповідати нашим критеріям", - сказав генсек альянсу.

Відповідаючи на запитання, що Росія протягом найближчого року може посилити тиск на Україну, Грузію та Молдову, охочих підписати договір з Євросоюзом, і що рішення українського керівництва щодо призупинення підписання цього договору було викликано тиском Росії, Расмуссен заявив, що якщо Росія буде чинити такий тиск, то вона порушить підписані нею угоди.

"У мене немає детальної інформації про діалог між Києвом і Москвою, і це не настільки важливо. Ми сподіваємося, що і Росія буде прихильна принципом, що кожна держава має право самостійного вибору. Ми можемо запропонувати таким державам поглиблення співробітництва, у тому числі і в плані безпеки", - заявив генсек НАТО.

Торкаючись прагнення Грузії вступити в Євросоюз і НАТО, він зазначив, що поважає позицію нового грузинського уряду про незмінність зовнішньополітичного курсу.

"Прийняте в 2008 році рішення НАТО, що Грузія обов'язково буде членом альянсу, залишається в силі, але це станеться, коли Грузія виконає наші вимоги і буде відповідати нашим критеріям. Ми будемо продовжувати надавати Грузії допомогу у здійсненні реформ, щоб вона стала повноправним членом НАТО", - заявив Расмуссен.

При цьому він підкреслив, що місяць тому Грузія провела президентські вибори за європейськими стандартами, проте є питання, по яким триває обговорення в рамках комісії НАТО-Грузії.

"Одне з таких питань - дотримання правосуддя і верховенства закону. Ми дуже уважно спостерігаємо за процесами в Грузії протягом останнього року, і ми побачили, що були затримані багато представників колишньої влади. Ми, звичайно ж, не мають наміру втручатися у ці судові процеси, але дуже важливо, щоб влада не допустили виборчого правосуддя", - зазначив Расмуссен. !zn

Читайте також:

У НАТО впевнені, що майбутнє України лежить у межах євроатлантичного співробітництва

НАТО закликала Росію переглянути визнання Абхазії і Південної Осетії

НАТО відмовилося втручатися в сирійський конфлікт: Це справа окремих країн

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі