Генпрокуратура долучить плівки Мельниченка до "справи Гонгадзе"

Поділитися
Ренат Кузьмін © Андрій Товстиженко, DT.UA
З європейського досвіду Україна має намір використати плівки Мельниченка в якості речових доказів при розслідуванні вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Перший заступник генпрокурора 3 розповів, на якому етапі розслідування справа про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

"Слідча група працює над встановленням замовників злочину, а також над збором доказів їхньої провини. У свою чергу, "справу Гонгадзе" поділено на ряд інших справ, отже, розглядається кілька етапів. Перший етап був пов'язаний з засудженням безпосередньо самих виконавців злочину (міліціонерів), другий етап - із засудженням екс-генерала Олексія Пукача і третій етап - встановленням замовників. Перший етап вже минув, другий - на стадії завершення (суд ухвалить остаточне рішення у "справі Пукача"). А далі... переходимо до третього етапу", - говорить він і зазначає, що плівки Мельниченка будуть надані суду в якості доказів у даній справі.

"На сьогоднішній день існують "плівки Мельниченка". Вони долучені до кримінальної справи в якості доказів - суду вони також будуть представлені в якості доказів. Яке рішення прийме суд, оцінюючи ці докази, подивимося. Але це буде рішення суду. Я ж звертаю вашу увагу, що слідством плівки були отримані від екс-майора Миколи Мельниченка легальним шляхом, з дотриманням всіх встановлених законом процедур", - додав Кузьмін.

Перший заступник генпрокурора зазначив, що на сьогоднішній день існують два відомі рішення Європейського Суду з прав людини щодо аналогічних плівок в Європі: "Це "справа Хан" проти Сполученого Королівства (Великобританії) - 2000 р. і Шенк проти Швейцарії - 1988 рік. ЄСПЛ однозначно висловився, що навіть якщо ці записи отримані з порушенням закону, то при наявності інших доказів, у сукупності, плівки можуть бути використані в суді в якості доказів, що і було зроблено. "Тому ми вважаємо за необхідне представити "плівки Мельниченка" українському суду в якості доказів і дати йому можливість прийняти процесуальне рішення",- сказав він.

Журналіст Гонгадзе зник в Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. У 2009 році у Київській області знайдені останки черепа, які, за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе. Однак тіло досі не віддане землі, оскільки мати журналіста Гонгадзе відмовляється визнавати, що знайдені останки належать її синові.

21 березня 2011 року було порушено кримінальну справу стосовно Кучми. Він звинувачувався у перевищенні влади і службових повноважень, які призвели згодом до вбивства журналіста Гонгадзе (ч. 3 ст. 166 Кримінального кодексу в редакції 1960 р.).

13 грудня 2011 року Печерський районний суд Києва визнав незаконним порушення кримінальної справи стосовно Кучми і скасував відповідну постанову Генпрокуратури.

19 грудня Генеральна прокуратура України подала апеляцію на це рішення. Апеляційний суд Києва 20 січня 2012 року залишив чинним рішення Печерського райсуду про незаконність порушення Генпрокуратурою справи щодо Кучми. !zn

Читайте також:

Суд відмовився визнавати плівки Мельниченка доказом

Генпрокуратура готова офіційно звинуватити Кучму у співучасті у вбивстві Гонгадзе

Мельниченко заявив, що Кучма намагався придбати його записи за 2 мільйони доларів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі