Європейський комісар з питань розширення та Європейської політики Штефан Фюле дає зрозуміти, що конкретики щодо проведення діалогу між Києвом і Брюсселем стосовно Угоди про асоціацію досі немає.
У понеділок, 9 грудня, у Брюсселі на прес-конференції європейський комісар не зміг відповісти на питання про майбутній діалог.
"Я готовий продовжувати дискусію з українською делегацією у Брюсселі або в Києві. Зобов'язання залишаються чинними. Робота триває, і чи будуть ці консультації у Київі або Брюсселі, це буде визначатися тим, яким буде найбільш ефективний внесок у те, щоб зблизити нас для поновлення процесу підписання Угоди про асоціацію".
Як раніше повідомлялося, президент України Віктор Янукович попросив, а президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу погодився прийняти українську делегацію для проведення діалогу про окремі аспекти імплементації майбутньої Угоди про асоціацію.
Потім прем'єр-міністр Микола Азаров 4 грудня заявив, що Україна сформувала дві делегації для одночасного ведення переговорів з Брюсселем і Москвою. Як стало відомо пізніше, одну делегацію за дорученням президента Януковича очолив віце-прем'єр Юрій Бойко. Зокрема він вже побував у Москві, а також зустрічався і в Україні з російськими міністрами та чиновниками. Крім того, до Сочі літав також і сам президент Янукович, де він шість годин поспіль про щось говорив з президентом Росії Володимиром Путіним. На 17 грудня призначено проведення українсько-російської міждержавної комісії.
Що стосується другої делегації, то її за дорученням президента має очолити перший віце-прем'єр Сергій Арбузов. Однак, переговори з європейцями досі не розпочато: поки що до Брюсселя літала тільки технічна місія від України, завданням якої була лише підготовка до діалогу на більш високому рівні.
"Але це (майбутній діалог - ред.) не про те, щоб ще раз вести переговори за Угодою, це - не про компенсації за односторонні дії сусіда України, які не мають ніякої підстави, і це - не про тристоронній формат для вирішення проблем двосторонньої Угоди. Це - про спільну підготовку дорожньої карти щодо імплементації Угоди про асоціацію", - підкреслив ще раз позицію Брюсселя Фюле.
Окрім того, цей діалог також передбачає "спільно переглянути на умови, які дозволять Україні і МВФ укласти домовленість щодо чергового кредиту". "І третє - це про те, як знайти шлях, щоб гранти і кредити зміцнили нашу підтримку України в імплементації Угоди про асоціацію", - додав він.
Фюле також додав, що після ранкової розмови "готовий продовжувати працювати над пошуком вирішення економічних проблем". !zn