На засіданні планується обговорити справу про можливе хабарництво членів парламентського Комітету з фінансів, податкової та митної політики, виступ Євгена Шевченка на російському пропагандистському телеканалі та листування депутата В'ячеслава Медяника щодо "вирішення питання" з прокурорами.
"У понеділок у нас буде засідання фракції. Там ми обговорюватимемо багато запитань, серед яких і це теж (скандал з хабарями і перевірка на поліграфі – ред.). Я думаю, що порозуміння можна буде знайти… Решту скандальних кейсів треба обговорити теж. Є запити від депутатів розібратися у ситуації по Медянику, по Шевченку"", - зазначив він.
На думку заступника голови фракції, депутати могли відмовитися голосувати за відправку на розгляд у парламент законопроєкту про ліквідацію корупційних оборудок у сфері оцінки нерухомості через власне бачення того, як саме потрібно працювати.
"У цьому кейсі є кілька слоїв: саме голосування на комітеті, також є непорозуміння всередині комітету, коли одні депутати кажуть, що треба працювати так, інші – що треба працювати по-іншому", - вважає Корнієнко.
За словами Корнієнка, питання хабарів і детектора брехні у фракції уже обговорювали, але та нарада не була масштабною через зайнятість заступників голови фракції СН і працівників Офісу президента Володимира Зеленського.
Озвучена Зеленським ідея перевірки членів комітету на детекторі брехні належить голові фракції "Слуга народу" Давиду Арахамії, розповів журналістам його заступник.
"Президент, перебуваючи в Японії, знаходить час на спілкування з Арахамією, оскільки переживає через скандал з можливими хабарями", - наголосив він. І додав, що Зеленський переживає не за імідж чи організаційний стан, а через "те, що ми ставимо під сумнів нашу головну ідею – очищення еліт".
Корнієнко додав, що на це засідання проситимуть прийти усіх депутатів, оскільки на ньому розглядатимуться принципові рішення. Водночас "принципові рішення" не обов'язково будуть пов'язані з виключенням з фракції "можуть бути абсолютно інші рішення".
Чи приїде на засідання фракції президент Володимир Зеленський, поки що невідомо.
Нагадаємо, 18 жовтня більшість членів податкового комітету проголосували проти винесення на розгляд Верховної Ради законопроєкту про ліквідацію корупційних схем у сфері оцінки об'єктів нерухомості, що, за даними ЗМІ, пов'язана з близьким до олігарха Ігоря Коломойського депутатом Антоном Яценком.
За словами ексдепутата Сергія Лещенка, деяких депутатів від "Слуги народу" простимулювали хабарями у 30 тисяч доларів.
23 жовтня, САП зареєструвала кримінальне провадження за фактом можливого отримання хабара 11 депутатами. Розслідувати справу доручили НАБУ.
За даними "Української правди", двоє депутатів звернулися до правоохоронних органів, висловивши готовність дати свідчення про хабарі в парламенті.
Тим часом у фракції "Слуга народу" ініціювали проходження членами комітету перевірки на поліграфі. Першим озвучив цю вимогу президент Володимир Зеленський, який перебуває з робочим візитом в Японії. Зазначимо, жодних правових наслідків проходження поліграфа депутатами не буде.