"Україна надто довго балансувала між Сходом і Заходом. І ми тому втратили імпульс. Але рано чи пізно Євросоюзу буде потрібна нова кров. І рано чи пізно нас запросять вступити в ЄС. До того часу покоління зміняться і ми будемо готові приєднатися", - вважає Лещенко.
У свою чергу, екс-президент Польщі Александр Квасьнєвський не вірить, що сам ЄС захоче найближим часом розширюватися.
"Європа буде не двох швидкостей. Цих швидкостей буде багато. Єврозона - це одна швидкість, шенгенська зона - друга швидкість, Brexit - третя, Україна перед вступом в ЄС - четверта і так далі. Тому з огляду на всю цю динаміну і проблеми, я не бачу можливості для розмов про розширення ЄС у найближчі роки. Але Україні потрібно бути більш активною, їй потрібно здобувати аргументи, чому вона достойна приєднатися, чому її потрібно дати членство", - сказав він.
В цей же час, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Клиппуш-Цинцадзе зауважила, що Україна просто зараз не просить ЄС надати їй членство.
"Україна не просить членства в ЄС сьогодні. У нас є зараз угода про асоціацію, і це дуже амбітний проект. Він став фактично дорожньою картою для демократичних і економічних перетворень. Це не проста робота. Тож зараз ми розуміємо, що спочатку треба впоратися з цим проектом, перш ніж вступати в ЄС", - сказала вона.
Нагадаємо, що, згідно з соціологічним опитування YES, більше половини громадян ключових європейських країн підтримують вступ України до НАТО. Зокрема, Німеччині за приєднання України до НАТО виступили 50% опитаних, у Польщі - 76%.