Автор вказує, що YES неодноразово цікавилася думкою громадян ряду європейських держав (чия позиція вельми показова) щодо європейського та євроатлантичного майбутнього України. Останнє дослідження, результати якого презентовані 16 вересня на 14-й Щорічній зустрічі YES у Києві, було проведено на замовлення YES та Фонду Віктора Пінчука в серпні ц. р. паризьким відділенням Kantar Public. У кожній із зазначених семи країн опитано трохи більше 1 тис. осіб.
Респондентам, зокрема задали питання: "Припустимо, що Україна відповідає всім умовам членства в НАТО, чи будете ви особисто "за" або "проти" її приєднання до НАТО?".
"Увага, відповідь: незважаючи на скепсис тих, хто вважає, що країні, яка воює з Росією, годі й думати про членство в НАТО, 58% респондентів семи європейських держав Північноатлантичного альянсу сказали "так" українського членства", - йдеться в статті.
За словами Сіліної, голландці дали 49% голосів "за". Стільки ж Україна отримала і від французів. У Німеччині за приєднання України до НАТО виступили 50% опитаних. Готові прийняти Україну в НАТО (при відповідності всім критеріям) 60% британців, 67% італійців і 76% поляків.
"Основні аргументи "за" (можна було вибрати зі списку не більше двох) такі. На першому місці (44% всіх респондентів) - "Прийняти Україну - це стратегічний інтерес НАТО". Так вважають 44% опитаних британців, 47% голландців, по 50% італійців і німців. На другому місці за популярністю (40% у загальному заліку) наступний відповідь: "Українці, з урахуванням стосунки Росії, ризикують, дивлячись у бік НАТО, їх варто заохотити", - вказує автор.
У противників вступу України до Північноатлантичного Альянсу найбільш популярним (39%) був аргумент "Включення України в НАТО може призвести до війни з Росією". Серед небажаючих бачити нашу країну в альянсі цю відповідь обрали 53% литовців, 48% німців, 47% поляків, 42% голландців і 36% британців.
Детальніше про результати дослідження YES читайте в статті Тетяни Силиной "Хто і чому нас чекає/не чекає в ЄС і НАТО?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".