Більше половини громадян ключових європейських країн підтримують вступ України до НАТО – соцопитування YES

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Більше половини громадян ключових європейських країн підтримують вступ України до НАТО – соцопитування YES Жителі великих країн-членів НАТО підтримують євроатлантичну інтеграцію України
В Німеччині за приєднання України до НАТО виступили 50% опитаних, у Польщі - 76%.

58% жителів Німеччини, Франції, Великобританії, Італії, Нідерландів, Польщі і Литви виступають за приєднання України до НАТО. Як пише в своїй статті для DT.UA Тетяна Силіна, про це свідчать результати соцопитування, проведеного за замовленням Ялтинської європейської стратегії (YES).

Автор вказує, що YES неодноразово цікавилася думкою громадян ряду європейських держав (чия позиція вельми показова) щодо європейського та євроатлантичного майбутнього України. Останнє дослідження, результати якого презентовані 16 вересня на 14-й Щорічній зустрічі YES у Києві, було проведено на замовлення YES та Фонду Віктора Пінчука в серпні ц. р. паризьким відділенням Kantar Public. У кожній із зазначених семи країн опитано трохи більше 1 тис. осіб.

Респондентам, зокрема задали питання: "Припустимо, що Україна відповідає всім умовам членства в НАТО, чи будете ви особисто "за" або "проти" її приєднання до НАТО?".

"Увага, відповідь: незважаючи на скепсис тих, хто вважає, що країні, яка воює з Росією, годі й думати про членство в НАТО, 58% респондентів семи європейських держав Північноатлантичного альянсу сказали "так" українського членства", - йдеться в статті.

За словами Сіліної, голландці дали 49% голосів "за". Стільки ж Україна отримала і від французів. У Німеччині за приєднання України до НАТО виступили 50% опитаних. Готові прийняти Україну в НАТО (при відповідності всім критеріям) 60% британців, 67% італійців і 76% поляків.

"Основні аргументи "за" (можна було вибрати зі списку не більше двох) такі. На першому місці (44% всіх респондентів) - "Прийняти Україну - це стратегічний інтерес НАТО". Так вважають 44% опитаних британців, 47% голландців, по 50% італійців і німців. На другому місці за популярністю (40% у загальному заліку) наступний відповідь: "Українці, з урахуванням стосунки Росії, ризикують, дивлячись у бік НАТО, їх варто заохотити", - вказує автор.

У противників вступу України до Північноатлантичного Альянсу найбільш популярним (39%) був аргумент "Включення України в НАТО може призвести до війни з Росією". Серед небажаючих бачити нашу країну в альянсі цю відповідь обрали 53% литовців, 48% німців, 47% поляків, 42% голландців і 36% британців.

Детальніше про результати дослідження YES читайте в статті Тетяни Силиной "Хто і чому нас чекає/не чекає в ЄС і НАТО?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі