Формат компромісів у переговорах із агресором погоджуватиметься на референдумі – Зеленський

Поділитися
Формат компромісів у переговорах із агресором погоджуватиметься на референдумі – Зеленський © Офіс президента
Це стосується питань гарантій безпеки, тимчасово окупованих Донбасу та Криму.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що формат компромісів у переговорах із Росією вирішуватиме народ. На розсуд народу, зокрема, президент пропонує винести питання окупованих РФ Донбасу і Криму.

«Остаточно компроміси на переговорах між Україною та Росією буде вирішувати всеукраїнський референдум. Це стосується питань гарантій безпеки, тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму», - зазначив він в інтерв’ю «Суспільному».

На думку Зеленського, оскільки перспектива членства у НАТО для України зараз є нечіткою, домовлятися про гарантії безпеки можна було б з окремими країнами-членами Альянсу.

«Відповідь же дуже проста. Ми всі вже розуміємо. Нас не беруть (у НАТО - ред.), тому що бояться Росію. Ось і все. І нам треба заспокоїтись, сказати що, «окей, інші гарантії безпеки». Є країни НАТО, які хочуть бути гарантами безпеки, які готові робити все те, що повинен був би робити Альянс, якщо б ми були членами Альянсу. І я вважаю що це нормальний компроміс», – пояснив Зеленський.

Отже, за словами президента, у питаннях гарантії безпеки ітиметься про конституційні зміни та зміни українського законодавства.

«Я пояснював усім переговорним групам; ми нікуди не дінемось, ми прийдемо до референдуму. Народ повинен буде сказати і дати відповідь на ті чи інші формати компромісів. А ось якими вони будуть – це вже питання нашої розмови і розуміння між Україною і Росією. Тому у будь-якому випадку я готовий піти на все, якщо моя ця хода буде з нашим народом», - додав він.

Згідно із законом «Про всеукраїнський референдум», референдум щодо зміни території має призначати Верховна Рада, президент призначає референдум або за народною ініціативою, або щодо змін у «захищені» статті Конституції.

Політолог Роман Шрайк припускає, що ініціативу президента можна було б реалізувати шляхом референдуму за народною ініціативою, однак зібрати 3 млн підписів у 16 областях під час війни, коли в 11 регіонах є російські війська, практично неможливо. Крім того, проводити референдум щодо змін у Конституцію під час дії воєнного стану заборонено.

Нагадаємо, сьогодні вранці відбувся четвертий раунд україно-російських переговорів. Позиції сторін далекі від погодження за ключовими питанням, однак вдалося домовитися про організацію гумкоридорів із заблокованих населених пунктів.

На переговорах Росія вимагає від України:

  1. Відмовитися від руху в НАТО. Нейтральний статус України, одним із гарантів якого готова стати Росія, яка напала на нашу країну.
  2. Визнати російську мову другою державною та скасувати всі закони, що її обмежують.
  3. Визнати окупований Крим російським.
  4. Визнати «незалежність «Л-ДНР»» в адміністративних межах Донецької і Луганської областей (включно з нині контрольованими Україною територіями).
  5. Провести «денацифікацію».
  6. Провести «демілітаризацію України» з повною відмовою від наступальних озброєнь, під які за бажання можна підвести будь-які види озброєнь.

Російські вимоги є неприйнятними для України, зокрема, у тому,що стосується територіальної цілісності. Україна вимагає від РФ негайно припинити вогонь та вивести свої війська з усієї території України, включно з Донбасом та Кримом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі