Про це повідомила представник Луценка в ЄСПЛ Валентина Теличенко.
На прес-конференції в Києві у понеділок вона зазначила, що 17 квітня відбудеться засідання ЄСПЛ у формі публічних слухань. "У нашому випадку публічні випадки призначені секцією палатою", - сказала вона. За її словами, на сайті ЄСПЛ, швидше за все, буде пряма трансляція.
При цьому Теличенко припустила, що це може стати прецедентом, і констатація відсутності демократії в Україні буде стосуватися не тільки політичної площини, а й правової.
За словами Теличенко, якщо ЄСПЛ визнає, що при арешті Луценка була порушена Конвенція з прав людини, то "наслідки за рішенням ЄСПЛ також можуть бути нетривіальними".
"Європейський суд може в дуже рідкісних випадках давати вказівки звільнити людину з-під варти. ЄСПЛ лише констатує, чи законним був арешт, але прямої вказівки у більшості випадків суд не дає і зовсім не дає вказівки визнавати особу винною чи ні", - пояснила вона.
Відповідаючи на питання, коли може бути рішення Європейського суду, Теличенко підкреслила, що суд буде розглядати справу протягом декількох годин, а рішення оприлюднить незабаром після цього.
У свою чергу дружина екс-міністра і його захисник акцентувала увагу на тому, що ЄСПЛ у квітні буде розглядати тільки незаконність арешту. І якщо Печерський районний суд Києва не винесе виправдувальний вирок Луценку, то захист буде подавати заяву до ЄСПЛ в частині порушення права на справедливий суд, що і призвело до відповідного вироку. !zn