Європа допоможе Україні відновити історичну спадщину міст

Поділитися
Рада Європи надасть допомогу у відновленні культурної спадщини історичних міст України. Про це у вівторок, 19 жовтня, повідомив координатор проекту «Реабілітація культурної спадщини історичних міст» Микола Скиба.
Рада Європи надасть допомогу у відновленні культурної спадщини історичних міст України. Про це у вівторок, 19 жовтня, повідомив координатор проекту «Реабілітація культурної спадщини історичних міст» Микола Скиба.«Оскільки для нас цей досвід новий, то, насамперед, необхідний контроль Ради Європи, не у фінансовій прямій допомозі, а в технічно-експертній допомозі», - сказав він журналістам на прес-конференції у вівторок у Києві. «Сприяти національним, регіональним та місцевим органам влади у здійсненні «Плану стратегічної допомоги» для пожвавлення соціально-економічного розвитку малих і середніх історичних міст, їх навколишнього середовища шляхом реабілітації та інноваційного використання історико-культурних та архітектурних пам'яток», - визначають цілі проекту його автори у прес-релізі, розданому журналістам. У ньому також повідомляється, що пілотний проект у рамках програми Ради Європи «Київська ініціатива» буде реалізовуватися у 5 країнах-учасницях програми (в Азербайджані, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні) протягом 3 років «у сфері розвитку нових підходів до охорони та співпраці на двосторонньому і регіональному рівнях». За словами Скиби, проект буде складатися з 3-х етапів. На першому - у кожній з країн-учасниць будуть відібрані по 10 пріоритетних міст. На наступних етапах у кожному з міст буде відібрано низку проектів із реабілітації спадщини. «І на виході результатом має стати створення бізнес-плану для кожного з цих об'єктів, які будуть обрані в містах», - сказав він. Окрім того, координатор проекту зазначив: «Мова йде саме про залучення інвестицій, тобто інвестицій з бізнес-середовища, перш за все, для інфраструктури. Капітальні витрати для самої реставрації, можливо десь капітальні ремонти - це перш за все держава або місцева рада». За його словами, Міністерство культури і туризму України надає технічно-організаційну допомогу в реалізації проекту. Відбирати пріоритетні міста, за словами Скиби, будуть експерти Міністерства культури і туризму, Міністерства регіонального розвитку та будівництва, Міністерства закордонних справ, державних служб з питань національної культурної спадщини Інституту пам'яткоохоронних досліджень, а також незалежні експерти.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі