Війну Росії проти України неправильно називати "українською кризою", як це роблять деякі члени Радбезу ООН, зокрема Росія та Китай, наголошує постпред нашої країни Сергій Кислиця. Під час останнього засідання він наголосив, що народ України, навколишнє середовище та інфраструктура "найбільше страждають від агресивної війни", яка стала наслідком "російської кризи". Слова дипломата цитує "Укрінформ".
"Росія вбиває українців, бо просто хоче стерти українську державність і українську націю з лиця землі. Чи правильно називати таке бажання "українською кризою"? — риторично запитав він. — Водночас уже понад два роки ми продовжуємо чути в цій залі "українська криза", "українська криза" замість того, щоб говорити про міжнародний збройний конфлікт".
Він нагадав, що міжнародне гуманітарне право розрізняє два види збройних конфліктів: міжнародний, який відбувається між кількома державами, та неміжнародний — між урядами й неурядовими силами всередині однієї країни, наприклад. Тож Кислиця закликає ООН перестати використовувати евфемізми, які приховують відповідальність Росії.
"Це не семінар експертів, журналістів чи широкої громадськості, де вони змагаються у вигадуванні нових слів", — підкреслив дипломат, нагадуючи, що Радбез — це ключовий міжурядовий орган ООН.
Він також додав, що війна в Україні стала наслідком саме перманентної кризи у Росії — кризи демократії, верховенства права, поваги до власних громадян та інших держав, насамперед сусідів.
Також Кислиця заявив, що Росія має глибоку неприязнь до Харкова через те, що він зміг придушити проросійські протести десять років тому. За його словами, у травні окупанти завдали 76 авіаударів по місту, що втричі більше, ніж у квітні.