Естонія зобов'язується брати участь у Кримській платформі - МЗС

Поділитися
Естонія зобов'язується брати участь у Кримській платформі - МЗС
Таллінн наголошує, що є відданим прихильником міжнародного порядку

Естонія братиме участь у Кримській платформі, організованій Україною для звільнення окупованого Росією Криму.

Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Естонії.

"Будучи відданим прихильником міжнародного порядку, заснованого на правилах, Естонія зобов'язується брати участь у Кримській платформі, ініційованої Україною", - йдеться в повідомленні МЗС Естонії в Twitter в п'ятницю.

Нещодавно Міністерство закордонних справ України повідомило про підготовку нового переговорного майданчика щодо Криму, який міг б стати аналогом нормандського формату, в якому йде мова про ситуацію в Донбасі, - Кримської платформи.

Кирирує проектом перша заступник міністра Еміне Джапарова. А двері до участі в ньому відкриті не тільки для західних партнерів України, але і для окупанта півострова - Росії (хоч в МЗС сумніваються в тому, що Москва буде брати участь).

Так, про свою підтримку концепції Кримської платформи вже заявили посли США, Великобританії, Туреччини та інших країн. На якій стадії знаходяться переговори з Європейським Союзом, поки невідомо.

Перший саміт Кримської платформи пройде в травні наступного року в Києві.

Захід стане «інавгураційним», тобто, з нього формально почнеться створення Кримської платформи. Також планується, що на ньому буде ухвалено Декларацію, яка стане політичною основою діяльності платформи.

У міністерстві також розповіли, якої мети планують досягти, завдяки Кримській платформі, крім кінцевої - деокупації українського півострова.

Так, крім консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на протидію анексії Криму Росією, серед завдань платформи також протидія загрозам РФ в море. Загальний список виглядає так:

  • дотримання міжнародної політики невизнання анексії українського півострова;
  • посилення міжнародних санкцій у відповідь на російську агресію проти України та інші порушення РФ норм міжнародного права;
  • допомога жертвам порушень прав людини в Криму;
  • протидія мілітаризації півострова і загрозам безпеки в регіоні Чорного, Азовського і Середземного морів.

Всі ці аспекти будуть обговорюватися під час першого саміту Кримської платформи.

Відзначимо, Кремль давно і активно використовує іноземних політиків і бізнесменів для створення ілюзії міжнародної підтримки анексії півострова, створивши для цього так звану Міжнародну асоціацію «Друзі Криму» (МАДК). Що це за асоціація і яку мету вона переслідує насправді, читайте в статті Валентини Самар «Асоціація друзів окупації Криму» в ZN.UA.

Детальніше про окуповану кримську реальності, вивчені уроки і подальші дії, читайте в статті першого заступника міністра закордонних справ Еміне Джапарову «Медова пахлава» стала «хмизом в меду» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі