Угода про асоціацію між Україною і Євросоюзом не несе загрози інтересам Росії, вважає верховний представник ЄС із зовнішньої політики Кетрін Ештон.
"Росії нема чого боятися. Її історичним, економічним і соціальним зв'язкам з сусідами ніщо не загрожує", - зазначила Ештон.
"Незалежні дослідження підтверджують, що угода про асоціацію між Україною та ЄС, включаючи угоду про створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі, не матиме негативного впливу на торгівлю між Росією і Україною", - сказала вона.
На думку голови європейської дипломатії, підприємства в Україні,що належать росіянам, також виграють від прямого доступу на внутрішній ринок ЄС.
"А якщо раптом виявиться, що зростання імпорту завдає шкоди російській економіці, то цю проблему допоможуть вирішити захисні заходи в рамках СОТ та існуючих угод між Україною і Росією", - заявила Ештон.
Голова європейської дипломатії підкреслила, що ЄС, як і Росія, є важливим торговельним партнером в регіоні, тому і пропонує країнам на Схід від Євросоюзу угоду про вільну торгівлю.
При цьому, підкреслює вона, нікого не змушують обирати. "Ці країни можуть одночасно мати угоди про вільну торгівлю з Росією, і з ЄС", - сказала вона.
Між тим, вона зазначає, що Євросоюз розуміє бажання Росії, щоб більша кількість країн приєдналася до Митного союзу.
"Ми наполягаємо на тому, що необхідно поважати стратегічні рішення тих або інших країн: ті держави, які можуть приєднатися до Митного союзу у майбутньому, повинні зробити це з власної волі".
На її думку, зовнішній тиск не тільки неприйнятний, але і не дозволяє досягти довгострокового рішення.
"Несподівана зміна позиції президента України - після п'ятирічних переговорів про асоціацію з ЄС, призвела до найглибшої з моменту незалежності політичної кризи в країні. Адже тим самим було перекреслено надії мільйонів українців на збільшення торгівлі з ЄС, а також на більш ефективне управління і на підвищення рівня життя", - додала глава європейської дипломатії.
У цій ситуації, вважає Ештон, настав час зосередитися на підтримці зусиль України щодо виходу з політичної кризи. На її думку, країні необхідний коаліційний уряд, який зможе повернути довіру народу України.
"ЄС і Росії необхідно підтримати цей процес. І це допоможе нам просунутися вперед у реалізації величезного потенціалу нашого партнерства", - вважає вона. !zn
Читайте також:
ЄС готовий допомогти в деескалації ситуації в Україні, але втручатися не буде
Україна зберігає статус головного торговельного партнера Росії у СНД
Путін вважає, що якщо Україна прийме стандарти ЄС, то не зможе нічого продавати Росії