Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган — останній світовий лідер, який завдав словесного удару Путіну в останні дні, пише Politico.
За повідомленням видання, у кулуарах Генеральної асамблеї ООН
Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що президент Росії Володимир Путін має повернути всі окуповані Росією землі, включаючи Крим.
Кримський півострів має бути повернутий його "законним власникам", сказав Ердоган в інтерв'ю PBS NewsHour у кулуарах Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку.
Відповідаючи на запитання, чи варто дозволити Росії зберегти Крим у разі закінчення війни шляхом переговорів, Ердоган сказав: "Це водночас і наші нащадки, люди, які там живуть... Це те, про що ми завжди говорили".
Ердоган сказав також, що говорить Путіну про це з 2014 року. "Але з того часу, на жаль, не було зроблено жодного кроку вперед", - з жалем додав він.
Ці висловлювання роблять Ердогана останнім світовим лідером із постійними зв'язками з Росією, який завдав Путіну риторичного удару за останні дні.
Ердоган сказав PBS, що коли він зустрівся з Путіним в Узбекистані минулого тижня, російський президент дав йому зрозуміти, що він "хоче покласти цьому якнайшвидше". Ердоган також сказав, що між Україною та Росією буде проведено обмін 200 заручниками.
В інтерв'ю Ердоган продовжив представляти Туреччину, яка є членом НАТО, як нейтральний бік у російсько-українській війні, заявивши, що завершення військових дій не буде досягнуто шляхом "прийняття будь-якої сторони". Однак він також сказав, що "вторгнення Росії не може бути виправданим".
Нагадаємо, минулого тижня прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді висловив занепокоєння з приводу війни російського президента в Україні, а сам Путін визнав, що Сі Цзіньпін з Китаю також висловив "заклопотаність".
Кримські татари мають етнічні, мовні та історичні зв'язки з Туреччиною, і ця територія була протекторатом Османської імперії, доки не була анексована Російською імперією у 1783 році.
З початку війни в лютому Анкара провела переговори з офіційними особами з Москви та Києва на найвищому рівні та виступила посередником у укладанні зернової угоди разом з ООН, щоб забезпечити безпечний експорт продовольства з блокованих українських портів.
Втім, деякі західні дипломати підозрюють Туреччину у веденні подвійної гри.