Якби найближчим часом в Україні відбувалися президентські вибори, то в першому турі переміг би Володимир Зеленський із 28% голосів тих, хто вже зараз визначився з вибором та голосував би. Про це йдеться у результатах опитування, проведеного “Центром Разумкова”.
За п’ятого президента Петра Порошенка проголосували б 19% громадян, а за співголову ОПЗЖ Юрія Бойка - 17%. Водночас лідерці “Батьківщини” Юлії Тимошенко віддали б голоси 8% громадян, ексголові СБУ Ігорю Смешку - 6%. За колишнього прем’єр-міністра Володимира Гройсмана проголосували б 4% опитаних, за ексміністра оборони Анатолія Гриценка - 3%. Спікер парламенту Дмитро Разумков отримав би 2,5% голосів, Роман Кошулинський - 2%, “радикал” Олег Ляшко - 2%, міський голова Києва Віталій Кличко - 1,5%, Олександр Вілкул - 0,9%.
Якщо порівнювати з груднем минулого року, то електоральна підтримка Зеленського знизилася. Так, серед всіх опитаних у 2019 році Зеленського підтримував 41% респондентів, а в цьому році - 19%. Рівень електоральної підтримки П. Порошенка за цей період зріс з 8% до 13%, Ю. Бойка — з 10% до 12%, І. Смешка — з 3% до 4,5%. Рівень підтримки Ю. Тимошенко статистично значуще не змінився (відповідно 5,5% і 6%).
В рамках опитування українцям запропонували обрати кандидата, за якого б вони проголосували у другому турі президентських виборів. Другий тур моделювався за участі трьох кандидатів, які отримують найбільшу кількість голосів у першому турі, а також політика з вищим порівняно з іншими рівнем довіри. До першої категорії відносяться Володимир Зеленський, Петро Порошенко та Юрій Бойко, до другої - Дмитро Разумков.
Якби до другого туру Зеленський пройшов із Порошенком, Бойком, чи Разумковим, то переміг би їх. Водночас Разумков переміг би, якби пройшов у другий тур із Порошенком та Бойком. П’ятий президент Порошенко переміг би у випадку електорального суперництва у другому турі з Юрієм Бойком.
Якби найближчим часом відбувалися б вибори до Верховної Ради, найбільше голосів отримала б партія “Слуга народу” - 26,5% серед тих, хто вже визначився. За “Європейську солідарність” проголосували б 19,5% громадян, за ОПЗЖ - 18% опитаних. “Батьківщину” підтримали б 9% українців, “Силу і честь” - 5%. Інші партії не набрали 5%, які необхідні для проходження до Верховної Ради.
Порівняно з груднем 2019 року знизився рівень електоральної підтримки партії “Слуга народу” (з 36% до 17,5% серед усіх опитаних). Рівень електоральної підтримки партії “Європейська солідарність” за цей період зріс з 7% до 13%, партії ОПЗЖ — з 10% до 13%. Рівень підтримки Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина” не змінився (відповідно 6% і 6%), те ж саме стосується партії “Сила і честь” (відповідно 3% і 4%).
Дослідження провели у період з 4 по 9 грудня 2020 року методом інтерв’ю “обличчям до обличчя” за місцем проживання респондентів. Всього опитали 2018 осіб віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком окупованих Криму та Донбасу. Вибірка репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.