Понад 40% українців назвали президента Зеленського розчаруванням року – опитування

Поділитися
Політиком року президента вважають значно менше українців, ніж у 2019.

Для більшості українців політиком року став президент Володимир Зеленський, таких громадян - 20%, йдеться в результатах опитування, проведеного “Центром Разумкова”. Щоправда в минулому році Зеленського політиком року вважали 46% громадян.

Ще для 10% політиком року став п’ятий президент Петро Порошенко, а для 5% - співголова ОПЗЖ Юрій Бойко. Лідерку “Батьківщини” Юлію Тимошенко політиком року назвали 3% опитаних, міського голову Києва Віталія Кличка - 2%, колишнього прем’єра Володимира Гройсмана - 2%, ексочільника СБУ Ігоря Смешка - 1%, Анатолія Шарія - 1%. Ще 36,5% не змогли відповісти на таке питання.

Водночас для 42% громадян Володимир Зеленський став розчаруванням року. Петра Порошенка наділили таким “титулом” 10% українців. По 2% респондентів вважають розчаруванням року Віктора Медведчука, Юлію Тимошенко, Олега Ляшка та Олексія Гончарука. Святослав Вакарчук став розчаруванням року для 1% опитаних. Про розчарування усіма політиками заявили 5% респондентів, а 17% не змогли в такій якості назвати нікого.

Головною політичною подією цього року 33% назвали місцеві вибори. При цьому 54% зазначили, що це позитивна подія, а 11% - що негативна.

Для 23% громадян головною подією стала епідемія коронавірусу та пов’язані з нею протиепідемічні заходи (карантин, локдаун). Негативною її називають 95% респондентів.

Ще 4,5% опитаних згадали рішення Конституційного Суду про скасування антикорупційних законів, по 3% — ухвалення закону про ринок земель сільськогосподарського призначення та перемир’я в Донбасі.

По 2% опитаних назвали подіями року економічну кризу та зниження рівня життя населення, підвищення цін на газ та комунальних тарифів, звільнення політв’язнів. Для 1% подією року є війну в Донбасі. Жодної події не змогли назвати 20% респондентів.

Водночас світовою політичною подією року 29% українців назвали вибори у США, а 27,5% - епідемію COVID-19 і пов’язані з нею протиепідемічні заходи.

Серед тих, хто назвав головною подією вибори у США, 49,5% вважають її позитивною, і лише 9% — негативною. Крім того, 96% тих, хто назвав головною подією епідемію коронавірусу, трактують її як негативну. 

Для 10% респондентів головною політичною подією в світі стали президентські вибори в Білорусі, для 5% — війна в Нагірному Карабасі, для 2% — світова економічна криза, 1,5% — створення вакцини від коронавірус. Жодної події не змогли назвати 18%.

Дослідження провели у період з 4 по 9 грудня 2020 року методом інтерв’ю “обличчям до обличчя” за місцем проживання респондентів. Всього опитали  2018 осіб віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком окупованих Криму та Донбасу. Вибірка репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі