Експерти зафіксували численні влучання снарядів по об’єктах Запорізькій АЕС – Гроссі

Відео Доповнено
Поділитися
Експерти зафіксували численні влучання снарядів по об’єктах Запорізькій АЕС – Гроссі
В МАГАТЕ визнають складність ситуації, але не поспішають закликати до виведення російських військ і утворення демілітаризованої зони навколо станції.

Очільник Міжнародного агентства з ядерної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі дав перший брифінг за підсумками візиту місії на захоплену росіянами Запорізьку АЕС.

Учасники місії зафіксували наслідки бойових дій на території станції та сліди влучання снарядів в об’єкти атомної електростанції, що призвело до порушення їх фізичної цілісності.

«Ми бачили воєнні дії навколо АЕС. Я бачив на власні очі рештки снарядів на будівлях. Фізична цілість була порушена, і неодноразово», - зазначив Гроссі.

Очільник місії не конкретизував, хто саме обстрілює станцію. Російська сторона традиційно намагається звинуватити в цьому українську. Київ маніпуляції Москви відбиває.

Попри це більшість систем АЕС працюють, і перебувають у відносно доброму стані, підкреслив посадовець. Зокрема, нормальним є стан дизельних реакторів, які забезпечують функціонування АЕС у разі відключення реакторів.

«Були певні переривання у функціонуванні, дещо з цього стосувалось і фізичних перерв, наприклад обірвані кабелі та інші комунікації, робота певних систем досі повноцінно не відновлена», - додав Гроссі.

Гендиректор Агентства повідомив, що на станції залишаються «російські ядерні експерти», які «співіснують» із українським персоналом ЗАЕС.

Загалом ситуацію на ядерному об’єкті експерти оцінюють як «надзвичайно складну»: бойові дії у районі станції посилюються, і ризик фізичного пошкодження АЕС зростає.

Агентство зацікавлене у постійній присутності своїх фахівців на Запорізькій АЕС. Зараз там залишаються шість членів місії, після того, як буде встановлено необхідне обладнання, четверо з них поїдуть. Поки що на станції на постійній основі залишатимуться двоє фахівців.

«Нас було 14 із МАГАТЕ, включно зі мною та експертами з департаменту заходів із безпеки, а також ядерної безпеки і захисту, та їхніми заступниками. Шестеро залишились на самій АЕС. (…) Ми вирішили організувати постійну присутність на місці. Цього разу двоє наших експертів продовжуватимуть там роботу», - додав посадовець.

6 вересня Гроссі повідомить Раду Безпеки ООН про результати візиту на Запорізьку АЕС.

Нагадаємо, 1 вересня місія МАГАТЕ проінспектувала Запорізьку АЕС. Місія провела на станції близько двох годин, після чого більшість інспекторів, разом із гендиректором Рафаелем Гроссі, залишили її.

Українська сторона залишилася незадоволеною візитом. Експерти не наполягали на термінового виведення російських військ і співробітників «Росатому» з української АЕС, створенні демілітаризованій зони навколо неї, допуску незалежних журналістів тощо.

У руках російських загарбників об’єкт залишатиметься інструментом ядерного шантажу Кремля. Докладніше про плани ворога читайте в матеріалі Сергія Савченка «Гібридна втеча від військової поразки».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі