Експерт пояснює, у чому СБУ не відповідає євроатлантичним підходам

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Експерт пояснює, у чому СБУ не відповідає євроатлантичним підходам
Зокрема, викликають питання мілітаризація СБУ і величезний (за європейськими мірками) штат.

Питання реформування СБУ регулярно порушується представниками Європейського союзу і НАТО. Автор DT.UA Данило Пилипчук у своїй статті розповідає про те, у чому ж українська Служба безпеки не відповідає євроатлантичним підходам.

По-перше, суміщення правоохоронних функцій і контррозвідувальної діяльності формує практично необмежені можливості для СБУ. За твердженням міжнародних радників, жодна подібна структура на євроатлантичному просторі не володіє такою широкою комбінацією повноважень.

По-друге, СБУ залучена до питання економічної безпеки та антикорупційних розслідувань, а співробітники Управління "К" відрізняються завидним матеріальним благополуччям сумнівного походження. Дії СБУ у боротьбі із контрабандою, азартними іграми або "екоцидом" на підприємствах розходяться з євроатлантичними практиками.

По-третє, це де-факто монополія СБУ в системі охорони державної секретної інформації, де також спостерігаються зловживання.

Неприпустимою, на думку радників НАТО, є й політизованість Служби. Для влади велика спокуса використовувати СБУ як інструмент політичного тиску на опонентів.

Викликає питання також мілітаризація СБУ і величезний (за європейськими мірками) штат - близько 30 тисяч чоловік. І, нарешті, відсутність будь-якого парламентського та громадського контролю діяльності Служби.

Загалом, вважають європейські експерти, нинішній СБУ вдалося сконцентрувати набагато більше повноважень і ресурсів, ніж її радянському попередникові - КДБ. У численних рекомендаціях підкреслена необхідність звуження повноважень СБУ до декількох профільних сфер - контррозвідувального захисту держави, боротьби з тероризмом та охорони держтаємниці. Усі правоохоронні функції у сфері економіки та антикорупційні повноваження повинні бути поступово передані відповідним правоохоронним органам.

Детальніше про пошуки компромісу реформи Служби безпеки України читайте в матеріалі Данила Пилипчука "СБУ-2020".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі