Росія вже є провінцією Китаю, через що КНР не дає країні-агресору програти у протистоянні з Україною, вважає експерт-міжнародник Руслан Осипенко.
"Від'ємне сальдо — не прийнятне для китайської торгівлі. У них зі США позитивне сальдо, а от із Росією — від'ємне. Це означає, що, купуючи більше товарів, ви фактично надаєте гроші та підтримуєте потенціал Росії, але не у прямий спосіб. Ви не переводите їх у банк і даєте можливість Росії воювати, а ви торгуєте, начебто розвиваєте торгівлю, але в вас сальдо від'ємне і гроші більше надходять Росії, ніж вам", — навів приклад фахівець під час ефіру на Радіо NV.
Ба більше, за словами Осипенка, іранські дрони-камікадзе не потрапили б на поле бою в Україні без китайських чіпів. Це підтверджує те, що Китай допомагає Росії через посередника - Іран. В цьому й полягає філософія Пекіна, яка сприяє тому, що його "не впіймають за руку".
"Але він допомагатиме, аби проводити свою політику, — не дати Росії остаточно програти, тому що це вже провінція Китаю. Сфера впливу Китаю закінчується на західних кордонах Росії", — констатував він.
Нагадаємо, речниця МЗС Китаю Мао Нін заявила, що зустріч президентів США Джо Байдена та КНР Сі Цзіньпіна не повинна вплинути на позицію Пекіна щодо "кризи в Україні". Та український лідер Володимир Зеленський все одно зауважив, що факт проведення цих переговорів - це добре для нашої держави.
США й Китай занадто великі й важливі для всього світу, тому конфлікт між ними не може бути справою лише Вашингтона та Пекіна. За самітом лідерів двох найсильніших держав планети в Сан-Франциско уважно стежили в усіх столицях. Які висновки можна зробити після нього? Яким є його значення для України? Про це пише Віктор Константинов у статті "Зустріч Байдена та Сі: короткий перепочинок перед неминучою бурею".