Експерт: Київ як столиця потребує кардинальної зміни системи управління

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У зміні системи управління Києвом зацікавлені всі політичні сили. © ZN.UA
Експерт в галузі місцевого самоврядування Юрій Ганущак називав кілька необхідних кроків, необхідних для нормального функціонування міста як столиці.

Столичний статус Києва зумовлює відмінні від інших міст особливості, характерні і для столиць інших держав, і Київ гостро потребує зміни системи управління, пише в статті для DT.UA Юрій Ганущак.

"Київ на порозі кардинальних змін в його управлінні. І це неминуче - незалежно від того, коли відбудуться вибори міського голови і Київради, і від їх політичної конфігурації. Адже конструкція влади, що склалася в столиці, нестерпна для опозиції незручна для влади", - зазначає Ганущак.

Як зазначає автор, нове керівництво міста і депутатський корпус отримають важкий спадок неврегульованості системи управління столицею. "Вектор змін необхідно визначити вже зараз, щоб запропоновані рішення і провладні, і опозиційні сили сприйняли як найбільш коректні і ефективні", - вважає Ганущак.

Експерт називає основні питання, які повинні бути врегульовані в сфері управління столицею. Насамперед, слід передбачити чітке розмежування повноважень і функцій київського міського голови і голови Київської міської державної адміністрації. "Ці посади просто несумісні: адже міського голову обирають кияни для вирішення питань забезпечення середовища їх проживання, і, таким чином, він є головною посадовою особою в системі самоврядування. Тим часом голови КМДА призначає президент, він підпорядкований уряду і є представником державної влади в місті Києві", - відзначає автор.

"Іншу необхідну міру відновлення районних рад у місті Києві - швидше за все, більшість міських чиновників не підтримають: додатковий контроль їм ні до чого. Та й взагалі, представникам виконавчих органів будь-який представницький орган - як більмо на оці. І головна їх мета - скомпрометувати народних обранців незалежно від того, про який рівень ідеться: Верховна Рада, міський, обласний, районний чи сільський сонет", - підкреслює експерт. Однак, на його думку, некоректно розглядати Київ як просто місто: враховуючи повноваження, здійснювані органами самоврядування, і кількість населення, це - регіон, тому формування додаткових адміністративно-територіальних одиниць нижчого рівня тут виправдано.

Детальніше читайте в матеріалі Юрія Ганущака "Як нам облаштувати Київ" у свіжому номері "Дзеркала тижня". !zn

Читайте також:

Хто володіє столицею, той володіє країною

Дату виборів у Києві визначить політика, а не закон, - експерт

Київська область оскаржить розширення меж Києва в Раді і ГПУ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі