Ексочільник «Департаменту війни» Мамедов подав до суду на Офіс генпрокурора

Поділитися
Ексочільник «Департаменту війни» Мамедов подав до суду на Офіс генпрокурора © Прокуратура АР Крим та міста Севастополя
Один із позовів стосується вимушеного звільнення Мамедова

Окружний адміністративний суд Києва зареєстрував два адміністративні провадження за позовом колишнього заступника генерального прокурора України Гюндуза Мамедова, повідомила пресслужба суду на запит «Радіо Свобода».  

Позови стосуються скасування доступу до державної таємниці та вимушеного звільнення Мамедова.

Працюючи в Офісі генпрокурора, Гюндуз Мамедов керував Департаментом нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту («Департаментом війни»), Департаментом захисту інтересів дітей та протидії насильству, а також Тренінговим центром Офіса генпрокурора. 

Не зважаючи на результативну роботу «Департаменту війни» під керівництвом Мамедова, у червні генпрокурорка Ірина Венедіктова без публічних пояснень забрала цей департамент в своє управління, Департамент дітей отримав заступник Венедіктової Ігор Мустец, а Тренінг-центр — заступник Олексій Симоненко. Мамедов залишився без роботи, і 26 липня написав заяву на звільнення «за власним бажанням».  

«Керівництво Офісу генерального прокурора свідомо створило складні умови роботи та всіляко блокує виконання Мамедовим своїх посадових обов’язків, систематично здійснюючи тиск на нього, що повністю нівелює основоположні принципи незалежності прокурора. Залишитися на посаді без можливостей виконання своїх повноважень є неприйнятним для нашого клієнта. Саме тому Гюндуз Мамедов після 25 років роботи в органах прокуратури прийняв рішення про відставку», — йшлося у поясненні юридичної компанії «Міллер», яка представляє інтереси Мамедова.

«Департамент війни» 

Для контролю за розслідуваннями злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу, у жовтні 2019 року в структурі Генеральної прокуратури створили «Департамент війни». Ініціатором та ідеологом створення подібного підрозділу на центральному рівні став заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов.

Серед справ, які розслідує департамент – захоплення Криму, MH17, Іловайська та Дебальцевська трагедії, захоплення моряків у Керченській протоці, а також катастрофа українського пасажирського літака в Ірані – загалом 160 масштабних кримінальних проваджень стосовно 177 осіб. За час роботи «Департаменту війни» завершено розслідування стосовно багатьох високопоставлених кримських колаборантів і російських окупантів, налагоджена робота з виявлення, фіксації та координації розслідувань найтяжчих воєнних злочинів у Криму і Донбасі, починаючи з 2014 року.

Докладніше про те, що значать дії Венедіктової щодо Мамедова для правоохоронної системи України, читайте у статті Валентини Самар «Як поцілити Україні в обидві ноги».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі