В Україні розгортається глобальна криза. На тлі примітивних дій влади по боротьбі з коронавірусом очевидний провал в фінансах, економіці та енергетиці. Про це в інтерв'ю Інні Ведерниковій заявив колишній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
"Коли «Слуга народу» взяла абсолютну більшість, я подумав, що країні нарешті пощастило і нова влада дуже швидко зробить те, про що я міг тільки мріяти. Але проблема в тому, що під цією перемогою не виявилося фундаменту. І я думаю, що штурвал уже упущений. Ми у вільному падінні. У країні розгортається глобальна криза. На тлі примітивних дій влади по боротьбі з ковідом очевидний провал в фінансах, економіці, енергетиці", - сказав експрем'єр.
За його словами, до цієї глобальної кризи варто ще додати конституційну кризу.
Гройсман також зазначив, що прем'єрство в Україні без власної команди - нераціональний крок.
"Але в наступному парламенті у нас буде своя професійна команда...", - сказав Гройсман.
Колишній прем'єр-міністр прокоментував запитання журналіста про можливий політичний зв'язок з Рінатом Ахметовим, акцентував свою увагу на тому, що на даний момент у Ахметова немає ні з ким загальних політичних проектів.
"Я можу помилятися, звичайно, але про це краще запитати у нього. Стосовно своїх «тісних відносин» з великим бізнесом можу вам абсолютно точно сказати - на перспективу - ніхто і ніколи не може підійти до мене з-за рогу і вказати, що і як мені робити. Так не було, коли я був прем'єром, і так не буде надалі. Тому що у мене є моя совість і моя честь. І я дуже ціную в людях, коли вони мають гідність не нав'язувати тобі щось", - заявив Гройсман.
Він також зазначив, що добре ставиться до представників великого бізнесу.
"Будь-то малий, середній або великий бізнес (різниця не в суті, а в обсягах), він створює додаткову вартість, робочі місця і розвиває економіку країни. І те, що політики різного штибу час від часу намагаються оголосити їх ворогами, це не зовсім правильно. Я за те, щоб бізнес в Україні був успішний і прозорий. Тому що в результаті наші громадяни матимуть роботу і «білу» зарплату. Я б взагалі розділив не за принципом великий чи малий, а прозорий або непрозорий. Першим - респект і повага, тіньовикам - контроль і невідворотність покарання", - прокоментував своє ставлення до бізнесу Гройсман.
З чим і навіщо Володимир Гройсман хоче повернутися у велику політику? Чи піде він прем'єром в команду Зеленського? Що пов'язує Гройсмана з Рінатом Ахметовим? Які механізми державного управління потрібно включити прямо зараз, щоб утримати країну? Відповіді на ці та інші актуальні питання читайте в інтерв'ю Інни Ведерникової з експрем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом на ZN.UA.