Колишні посли США в Україні порадили новому держсекретарю США Джону Керрі утриматися від зустрічей з українським президентом Віктором Януковичем, поки ситуація із захистом демократичних прав в Україні не зміниться.
Про це американські дипломати Стів Пайфер, Джон Гербст і Білл Міллер заявили на зустрічі в Інституті Кеннана у Вашингтоні, передає Бі-бі-сі.
"У разі навіть короткої незапланованої зустрічі з Бараком Обамою, оточення Віктора Януковича являє це так, ніби американський президент мав повноцінну зустріч з ним, а це не так", - пояснив Пайфер, посол США в Україні в 1998-2000-х роках.
Аналізуючи розвиток України з часів незалежності, він підкреслив, що однією з найбільших проблем, на його думку, є відсутність в українських лідерів стратегічного бачення розвитку держави.
За словами Білла Міллера, американського посла в Україні у 1993-1998 роках, Україна повинна ретельно працювати над економічними реформами, щоб подолати "кримінальну плутократію".
При цьому Міллер висловив переконання, що США повинні продовжувати фінансово підтримувати громадянське суспільство в Україні, оскільки, на думку дипломата, майбутнє - за молодими українськими лідерами.
Оцінюючи економічну стратегію нинішнього українського лідерства, Джон Гербст, посол в Україні в 2003-2006 роках, відзначив позитивну динаміку розвитку незалежної енергетичної сфери України.
Нещодавнє підписання угоди з Shell, націленість України на ЄС, а не Митний союз з Росією, на думку Гербста, показує, що Віктор Янукович не має наміру віддати в жертву незалежність України, а українські бізнесмени прагнуть бути європейськими.
Нагадаємо, 1 лютого 69-літній сенатор-демократ Джон Керрі, ветеран війни у В'єтнамі, офіційно вступив на посаду голови Держдепартаменту США, змінивши на цій посаді Хілларі Клінтон. !zn
Читайте також:
Колишній посол США порадив Януковичу не перебільшувати значення України
У США більше не вважають Україну демократичною державою
Сенат США ухвалив резолюцію по Україні з вимогою звільнити Тимошенко
Human Rights Watch звинуватила США в лицемірстві, а Росії - в рекордному авторитаризмі