Екс-глава МЗС Грищенко: важливіше писати дипломатичні ноти, ніж повідомлення в Твіттері

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Екс-глава МЗС Грищенко: важливіше писати дипломатичні ноти, ніж повідомлення в Твіттері У Грищенка є питання до "Комплексу заходів" © Андрій Товстиженко, DT.UA
Більшість українців чекають миру, а не просто задовольнитися тим, що в мінських домовленостях немає слів "автономія" або "федералізація".

У сформульованих в Мінську документах закладені серйозні ризики для України. У так званому "Комплексному плані дій" занадто багато суперечливих формулювань, що допускають різні тлумачення.

Про це в статті для DT.UA пише колишній глава Міністерства закордонних справ України Костянтин Грищенко.

На його думку, такі протилежні інтерпретації вже почалися: від питання масштабу амністії - до формули остаточного статусу охоплених боями районів Донецької та Луганської областей.

"У документі безліч взаємопов'язаних зобов'язань, що дозволяють кожній зі сторін їх ігнорувати, коли це їй вигідно, посилаючись на незадовільне виконання інших пунктів угоди", - вважає Грищенко.

Читайте також: Міни Мінська

"З професійної точки зору, в мене є серйозні питання до дипломатичної техніки, з якою було виписано документи. Ті, хто входив до команди президента, мали б забезпечити главу держави необхідними аргументами і привернути його увагу до закладених протилежною стороною пасток. Є речі, на мій погляд, цілком очевидні. Приклад - пасаж про територіальну цілісність України. Йдеться про Україну з Кримом чи, як послідовно заявляє російська сторона, - без нього? Наша принципова позиція: Крим - це територія України. Але там точно розміщені російські війська, чого не заперечують і в Москві. Знову цілком очевидна розбіжність у підходах до того, що розуміти під формулою "виведення всіх іноземних військових формувань з території України", - пише екс-глава МЗС.

"Зрозуміло, що українська делегація на переговорах у Мінську зіштовхнулася з неординарними викликами. Водночас, переконаний, низки недоліків у домовленостях можна було уникнути. І проблема не в самих складних компромісах, а в нечіткості формулювань та в очевидному бажанні закласти в текст тези для внутрішнього піару. Більшість українців чекають миру і хочуть побачити чіткий шлях до нього, а не просто задовольнятися тим, що в мінських домовленостях не згадуються слова "автономія" чи "федералізація". Інакше кажучи, необхідне роз'яснення, чого ми досягнули і як це працюватиме, а не реляції про те, чим делегація не поступилася", - пише Грищенко.

Він відзначив, що на українській дипломатії зараз лежить величезна відповідальність за ефективне впровадження Мінських угод у життя. "Ми всі чуємо про помилки генералів, але тепер забезпечення миру не менше залежить від професіоналізму дипломатів. І тут важливіше писати дипломатичні ноти, ніж повідомлення у Твіттері. Другого такого шансу на мир ближчим часом може й не бути", - вважає автор.

Як відомо, під час переговорів у Мінську глава українського МЗС Павло Клімкін написав пост в Твіттері: "14 годин безперервних переговорів. Кілька членів делегації буквально сплять. Але всі наші - супер! Буде що розповісти, та все потім".

Читайте повністю статтю Костянтина Грищенка Нагадаю: слово - зброя у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі