Джо Байден: США не відступляться у боротьбі з Путіним та ХАМАС

Поділитися
Президент США у статті для WP провів паралелі між російським диктатором та терористами ХАМАС.

Президент США Джо Байден опублікував у Washington Post статтю, у якій провів паралелі між діями ХАМАС та Путіна. Наводимо повний текст статті американського президента.

Сьогодні світ стоїть на переломній точці, коли вибір, який ми робимо, зокрема під час криз у Європі та на Близькому Сході, визначатиме напрямок майбутнього для прийдешніх поколінь.

Яким буде наш світ по той бік цих конфліктів?

Чи позбавимо ми ХАМАС здатності чинити чисте, непідробне зло? Чи будуть ізраїльтяни та палестинці одного дня жити пліч-о-пліч у мирі, маючи дві держави для двох народів?

Чи притягнемо ми Владіміра Путіна до відповідальності за його агресію, щоб народ України міг жити вільно, а Європа залишалася якорем глобального миру та безпеки?

І головне питання: чи будемо ми невпинно дотримуватись нашого позитивного бачення майбутнього, чи дозволимо тим, хто не поділяє наших цінностей, перетягнути світ у більш небезпечне та розділене місце?

І Путін, і ХАМАС борються за те, щоб стерти сусідню демократію з карти світу. І Путін, і ХАМАС сподіваються зруйнувати ширшу регіональну стабільність та інтеграцію та скористатися безладом, що настане. Америка не може дозволити і не дозволить цьому статися. Задля наших власних інтересів національної безпеки — і задля блага всього світу.

Сполучені Штати є важливою нацією. Ми об’єднуємо союзників і партнерів, щоб протистояти агресорам і досягти прогресу до більш світлого, мирного майбутнього. Світ очікує від нас вирішення проблем сьогодення. Це обов’язок лідерства, і Америка буде лідером. Бо якщо ми відійдемо від викликів сьогодення, ризик конфлікту може поширитися, а витрати на його вирішення лише зростуть. Ми не допустимо цього.

Це переконання лежить в основі мого підходу до підтримки народу України, який продовжує захищати свою свободу від жорстокої війни Путіна.

З двох світових війн минулого століття ми знаємо, що коли агресія в Європі залишається без відповіді, криза не зникає сама собою. Це безпосередньо втягує Америку.

Тому наша відданість Україні сьогодні – це інвестиція у власну безпеку. Це запобігає ширшому конфлікту завтра.

Ми утримуємо американські війська від цієї війни, підтримуючи хоробрих українців, які захищають свою свободу та Батьківщину. Ми надаємо їм зброю та економічну допомогу, щоб зупинити прагнення Путіна до завоювання, перш ніж конфлікт пошириться далі.

Сполучені Штати роблять це не самі. Понад 50 країн приєдналися до нас, щоб дати Україні те, що їй потрібно для захисту. Наші партнери несуть значну частину економічної відповідальності за підтримку України. Ми також побудували більш сильний та більш об’єднаний НАТО, який посилює нашу безпеку завдяки силі наших союзників, водночас чітко даючи зрозуміти, що ми будемо захищати кожен дюйм території НАТО, щоб стримати подальшу російську агресію. 

Наші союзники в Азії також підтримують Україну та прагнуть притягнути Путіна до відповідальності, оскільки розуміють, що стабільність у Європі та Індійсько-Тихоокеанському регіоні невід’ємно пов’язані.

За всю історію ми також бачили, як конфлікти на Близькому Сході можуть призвести до наслідків у всьому світі.

Ми твердо підтримуємо ізраїльський народ у його захисті  від вбивчого нігілізму ХАМАС. 7 жовтня ХАМАС убив 1200 людей, у тому числі 35 американських громадян, скоївши найгірший злочин проти єврейського народу за один день з часів Голокосту. 

Немовлят і малюків, матерів і батьків, бабусь і дідусів, людей з обмеженими можливостями, навіть тих, хто пережив Голокост, було покалічено і вбито. Цілі родини були вбиті в їхніх домівках . Молодих людей розстріляли на музичному фестивалі. Пронизані кулями тіла, обгорілі до невпізнання. 

І вже більше місяця сім’ї понад 200 захоплених ХАМАСом заручників включно з немовлятами та американцями, живуть у пеклі, очікуючи на звістку живі їхні близькі, чи мертві. 

На момент написання цієї статті я і моя команда працюємо щогодини, роблячи все можливе, щоб звільнити заручників.

І хоча ізраїльтяни досі перебувають у шоці та переживають травму цього нападу, ХАМАС вже пообіцяв, що невпинно намагатиметься повторити 7 жовтня. Дуже чітко сказав,  що терор не зупиниться.

Палестинський народ заслуговує на власну державу та майбутнє, вільне від ХАМАС. Моє серце також розбите через картини з Гази та загибель багатьох тисяч мирних жителів, у тому числі дітей. Палестинські діти плачуть за втраченими батьками. Батьки пишуть ім’я своєї дитини на руці чи нозі, щоб їх можна було впізнати, якщо станеться найгірше. Палестинські медсестри та лікарі відчайдушно намагаються врятувати кожне дорогоцінне життя, яке тільки можуть, практично не маючи на це ресурсів. Кожне безневинно втрачене палестинське життя є трагедією, що розриває сім’ї та громади.

Нашою метою має бути не лише зупинити війну на сьогодні — вона має полягати в тому, щоб назавжди припинити війну, розірвати коло безперервного насильства та побудувати в Газі та на Близькому Сході щось більш міцне, щоб історія не повторювалася.

За кілька тижнів до 7 жовтня я зустрівся в Нью-Йорку з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху. Головною темою цієї розмови був низка суттєвих зобов’язань, які допоможуть як Ізраїлю, так і палестинським територіям краще інтегруватися в широкий Близький Схід. Це також ідея інноваційного економічного коридору, який з’єднає Індію з Європою через Об’єднані Арабські Емірати, Саудівську Аравію, Йорданію та Ізраїль. Про нього   я оголосив разом із партнерами на саміті Групи 20 в Індії на початку вересня. Посилення інтеграції між країнами створює передбачувані ринки та залучає більше інвестицій. Кращі регіональні зв’язки, включаючи фізичну та економічну інфраструктуру, сприяють вищій зайнятості та ширшим можливостям для молоді. Це те, над чим ми працювали на Близькому Сході. Це майбутнє, в якому немає місця для насильства та ненависті ХАМАС, і я вважаю, що спроба знищити надію на це майбутнє є однією з причин, чому ХАМАС спровокував цю кризу.

Цілком зрозуміло, що рішення про створення двох держав є єдиним способом забезпечити довгострокову безпеку як ізраїльського, так і палестинського народу. Хоча зараз може здатися, що це майбутнє ніколи не було таким далеким, ця криза зробила його більш важливим, ніж будь-коли.

Рішення про дві держави — два народи, що живуть пліч-о-пліч з рівними мірами свободи, можливостей і гідності — ось куди має вести шлях до миру. Досягнення цього вимагатиме від ізраїльтян і палестинців, а також від Сполучених Штатів і наших союзників і партнерів зобов’язань. Цю роботу потрібно розпочати зараз.

З цією метою Сполучені Штати запропонували основні принципи, як вийти з цієї кризи, щоб дати світові фундамент, на якому можна будувати майбутній мир.

Для початку, Газа більше ніколи не повинна використовуватися як платформа для тероризму. Не повинно бути насильницького переміщення палестинців із Гази, повторної окупації, облоги чи блокади та скорочення території. І після закінчення цієї війни голоси палестинського народу та його прагнення повинні бути в центрі посткризового управління в Газі.

Оскільки ми прагнемо миру, Газа та Західний берег мають возз’єднатися під єдиною структурою управління, зрештою під керівництвом відновленої Палестинської влади, оскільки ми всі працюємо над рішенням про створення двох держав. Я наголошував лідерам Ізраїлю, що екстремістське насильство проти палестинців на Західному березі має бути припинене, а ті, хто вчиняє насильство, мають бути притягнуті до відповідальності. Сполучені Штати готові вжити власних заходів, включаючи заборону видачі віз екстремістам, які нападають на мирних жителів на Західному березі.

Міжнародне співтовариство одразу після цієї кризи має виділити ресурси для підтримки народу Гази, включаючи тимчасові заходи безпеки, і створити механізм реконструкції для стабільного задоволення довгострокових потреб Гази. І вкрай важливо, щоб терористичні загрози більше ніколи не виходили з Гази чи Західного берега.

Якщо ми зможемо домовитися про ці перші кроки та зробимо їх разом, ми зможемо почати уявляти інше майбутнє. У наступні місяці Сполучені Штати подвоять зусилля для встановлення більш мирного, інтегрованого та процвітаючого Близького Сходу — регіону, де неможливо уявити такий день, як 7 жовтня.

Тим часом ми продовжуватимемо працювати над тим, щоб запобігти подальшому поширенню та ескалації цього конфлікту. Я наказав двом авіаносним групам США відправитися в регіон для посилення стримування. Ми переслідуємо ХАМАС і тих, хто фінансує та сприяє його терористичній діяльності, запроваджуючи численні санкції , щоб погіршити фінансовий стан ХАМАС, відрізаючи його від зовнішнього фінансування та блокуючи доступ до нових каналів фінансування, зокрема через соціальні мережі. 

Я також чітко заявив, що Сполучені Штати зроблять усе необхідне, щоб захистити розміщені на Близькому Сході американські війська та персонал, і ми неодноразово відповідали на завдані по нам удари.

Я також негайно поїхав до Ізраїлю — став першим американським президентом, який зробив це під час війни — щоб продемонструвати солідарність із ізраїльським народом і ще раз підтвердити світові, що Сполучені Штати підтримують Ізраїль. Ізраїль повинен захистити себе. Це його право. І перебуваючи в Тель-Авіві, я також радив ізраїльтянам не дозволяти своїм образам і гніву спонукати їх до помилок, які ми самі робили в минулому.

З самого початку моя адміністрація закликала до поваги до міжнародного гуманітарного права, мінімізації втрат невинних життів і надання пріоритету захисту цивільного населення. Після нападу ХАМАС на Ізраїль допомога Газі була припинена, а запаси продовольства, води та медикаментів швидко скоротилися. У рамках моєї поїздки до Ізраїлю я тісно співпрацював з лідерами Ізраїлю та Єгипту, щоб досягти угоди щодо відновлення доставки необхідної гуманітарної допомоги жителям Гази. 

За кілька днів вантажівки з припасами знову почали перетинати кордон. Сьогодні майже 100 вантажівок із гуманітарною допомогою щодня приїжджають до Гази з Єгипту, і ми продовжуємо працювати над збільшенням потоку допомоги в рази. Я також виступав за гуманітарні паузи в конфлікті, щоб дозволити цивільним залишити райони активних бойових дій і допомогти забезпечити надходження допомоги до тих, хто її потребує. Ізраїль зробив додатковий крок для створення двох гуманітарних коридорів і щоденних чотиригодинних перерв у бойових діях на півночі Гази, щоб дозволити палестинським мирним жителям втекти до більш безпечних районів на півдні.

Це різко суперечить терористичній стратегії ХАМАС: ховатися серед палестинських цивільних. Використовувати дітей і мирних в якості живого щита. Розташовувати тунелі терористів під лікарнями, школами, мечетями та житловими будинками. Збільшувати кількість смертей і посилювати страждання невинних людей — ізраїльтян і палестинців. Якби ХАМАС бодай скільки-небудь піклувався про життя палестинців, він би звільнив усіх заручників, віддав зброю та здав лідерів і тих, хто відповідальний за 7 жовтня.

Поки ХАМАС дотримується своєї ідеології знищення, припинення вогню не є миром. Для членів ХАМАС кожне припинення вогню — це час, який вони використовують для відновлення своїх запасів ракет, передислокації бойовиків і відновлення вбивств під час чергових атак на мирне населення.

Результат, який залишить Газу під контролем ХАМАС, ще раз увічнить його ненависть і позбавить палестинських мирних жителів шансу побудувати краще майбутнє для себе.

І тут, удома, у моменти, коли страх і підозра, гнів і злість переповнюють нас, ми повинні ще більше працювати, щоб зберегти цінності, які роблять нас тими, ким ми є. Ми є нацією свободи віросповідання та свободи слова. Ми всі маємо право дискутувати, не погоджуватися та мирно протестувати, але без страху стати мішенню в школах, на робочих місцях чи в інших місцях наших громад.

Останніми роками ненависті було дано забагато кисню, що підживлює расизм і тривожне зростання антисемітизму в Америці. Це посилилося після терактів 7 жовтня. Єврейські сім'ї хвилюються, що на них здійснять напад у школі, якщо вони носять символи своєї віри, на вулиці або деінде.

Водночас надто багато американців-мусульман, американців-арабів і палестинців, а також багато інших спільнот обурені та скривджені, побоюючись відродження ісламофобії та недовіри, які ми спостерігали після 11 вересня.

Ми не можемо стояти осторонь, коли ненависть піднімає голову. Ми повинні без жодних сумнівів засудити антисемітизм, ісламофобію та інші форми ненависті та упередженості. Ми маємо відмовитися від насильства та жорстокості та сприймати один одного не як ворогів, а як співвітчизників, американців.

У момент надміру насильства та страждань — в Україні, Ізраїлі, Газі та багатьох інших місцях — важко уявити, що можливе щось інше. Але ми ніколи не повинні забувати урок, який неодноразово засвоювали упродовж нашої історії: через велику трагедію та потрясіння може статися величезний прогрес. 

Більше надії. Більше свободи. Менше люті. Менше образ. Менше війни. Ми не повинні втрачати нашу рішучість досягати цих цілей, тому що зараз найбільше потрібні чітке бачення, великі ідеї та політична сміливість. Це стратегія, яку моя адміністрація й надалі керуватимемось — на Близькому Сході, в Європі, в усьому світі. Кожен наш крок до цього майбутнього є прогресом, який робить світ і Сполучені Штати Америки безпечнішими.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі