"Дзеркало тижня – 2018": головні політичні тексти року, що минає

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
"Дзеркало тижня – 2018": головні політичні тексти року, що минає © https://www.president.gov.ua

2018-й рік залишає позаду більше питань, ніж відповідей. Як остаточно не поховати антикорупційну реформу? Чому обіцянки українським військовим на четвертому році війни так і залишилися обіцянками? Що робити з вибухами на українських військових складах? Які плани у Медведчука в Україні? Хто вбив Катю Гандзюк?

"Дзеркало тижня. Україна" підбиває підсумки 2018 року і пропонує огляд ТОП-10 політичних матеріалів.

Директор НАБУ Артем Ситник: "Ризик збереження Холодницького на посаді перевищує всі інші ризики" Юлія Мостова

НАБУ / Flickr

Напруженість у відносинах між НАБУ і САП виникла ще у 2017 році, але в березні антикорупційний прокурор знайшов на своєму акваріумі жучок, який там встановило ... НАБУ. Скандал мав великий резонанс, а директор НАБУ в інтерв'ю вперше розповів про причини розслідування проти колеги. Справа не вичерпалася і через рік. Назар Холодницький і Артем Ситник залишаються на своїх посадах, хоча відносини між ними доволі напружені, а антикорупційна реформа дала тріщину.

Чому воїни звільняються? Юрій Бутусов

Прес-служба 26 абр

Війна в 2014 році застала українську армію без зброї, обмундирування і навіть людських чобіт. Але в ній було головне – люди. Які були готовими йти і йшли в бій насамперед заради країни. Але минуло вже чотири роки, а обіцянки для українських військових так і залишилися обіцянками, а жити на війні, не будучи впевненим у тому, що держава прикриє твій тил, дуже складно. І з армії почали йти люди...

Вулканічний синдром Володимир Горбулін

pixabay.com

Навесні Європу накрила хвиля дипломатичного занепокоєння. Новий шлях у світі почали шукати не тільки США і ЄС, але й Україна. Весь світ почав шукати "внутрішню цінність". "У нас є чітке розуміння структурованої політичної нації? На чому вона будується? Сьогодні в межах України ми бачимо відразу кілька дуже сильних трендів розбудови української держави та української ідентичності. І далеко не всі з них конструктивні".

Катастрофа в Ічні: дурні не вчаться навіть на п'яти помилки Юрій Бутусов

Міністерство оборони України

Пожежа на військових складах в Ічні після катастрофи в Калинівці, стала черговим сигналом, що в нашій країні далеко не все в порядку. Адже не можуть військові склади у воюючій країні бути настільки вразливими. Де може рвонути в наступний раз, і що робити...?

План "Шатун" Сергій Рахманін

glavred

Віктор Медведчук уже давно пішов з української політики, залишився на узбіччі її життя країни. І здавалося б ніщо не заважає йому в своє задоволення насолоджуватись життям, але йому стало нудно. Медведчук, як злий ведмідь-шатун у зимовому лісі, вирішив знову з'явитися на арені української політики, висунути свого кандидата на пост президента і створити партію. Але політика - суміш алгебри, геометрії, фізики, хімії, алхімії та зоології, а за Медведчуком стоїть свій кум. У Кремлі.

Україна. Шлях до рабства Тетяна Унковська

Кожного року Україна ставить собі питання, чи встоїть вона перед черговою вибухонебезпечною сумішшю економічної кризи, гострої політичної нестабільності і повної втрати довіри до всіх інститутів влади. Тим часом, коли наші сусіди з кожним роком йдуть вперед, ми на якомусь гальмі залишаємося на місці. Чому шлях до економічного добробуту України лежить через зміну суспільства...

Колаптоїдний воєнний стан Сергій Рахманін

Іван Богдан

"Воєнний стан" - словосполучення, яке шокувало всіх наприкінці року. Тривога, боєготовність, обурення – мінімальний набір емоцій, які воно викликало в українців. Те, що воєнний стан вводили дуже неохайно з юридичної точки зору, а основним каменем для суперечок стала не армія, а вибори, вказує, що суть насправді була не зовсім, чи не тільки у військовій загрозі. Адже воєнний стан може бути не тільки способом, але і механізмом.

Порука Сергій Рахманін

Жека Карась / Facebook

"Шукай, кому вигідно". Вигідно вбити, вигідно приховати вбивство, вигідно промовчати. Замах на Катерину Гандзюк переріс у трагедію її смерті. А ще заклик відкрити очі і не дозволити так робити більше ніколи і нікому. Але хто захотів вбити 31-річну жінку, яка просто говорила правду, хто вбив Катю Гандзюк?

Як убивають літаки Володимир Копчак

Facebook/Антонов

Чому країни відмовляються від літаків "Антонова", чому у нашого авіапрому немає нових договорів, чому, врешті, падають українські літаки... Колишній багаторічний президент і генеральний конструктор ДП "Антонов" Дмитро Ківа розповів про те, чому в нинішньому стані компанія навряд чи здатна витягнути будь-який солідний проект. Чому це іміджеві втрати не тільки для компанії, але і для держави.

Чорний птах з кривавою ознакою Анастасія Станко

culture-uzao.ru

Хоча під час Майдану "Беркут" та більшість майбутніх добровольців стояли по різні сторони барикад, на фронті їм довелося стояти пліч об пліч. І хоча згодом міліція, формально перетворилася в поліцію, вона зберегла 80% домайданівських кадрів, у тому числі і з преславутого підрозділу "Беркут". Деякі вже в новій формі використовували старі методи, повторюючи, що їм за Майдан нічого не було і зараз не буде...

Колаптоїдний воєнний стан

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі