Думки українців щодо можливої відмови України від НАТО розділилися – опитування

Інфографіка
Поділитися
Думки українців щодо можливої відмови України від НАТО розділилися – опитування © NATO/Flickr
За даними соціологів, готовність до відмови від НАТО та отримання гарантій безпеки зростає із Заходу на Схід.

Думки про те, що в нинішніх умовах Україна може відмовитися від вступу до НАТО в обмін на гарантії безпеки від США, Британії, Німеччини, Франції тощо, притримуються 42% українців. Про це йдеться у результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Проти відмови України від вступу до Північноатлантичного Альянсу виступають 39% опитаних. Вони переконані, що забезпечити безпеку нашій державі може лише членство в НАТО.

Не визначилися зі своєю думкою, або взагалі не погоджуються із жодним твердженням 19% українців.

Готовність до відмови від НАТО і отримання гарантій безпеки зростає із Заходу на Схід – з 35% до 50%. Разом з цим з 46% до 25% стає менше тих, хто наполягає саме на курсі на вступ до НАТО.

КМІС

КМІС

Опитування провели 13-18 травня 2022  року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням). Всього соціологи опитали 2000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали в Україні (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали закордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%. За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення, але при цьому отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі