Дубинський, ОПЗЖ та інші: хто хоче скасувати закон про ринок землі. Повний список

Поділитися
Дубинський, ОПЗЖ та інші: хто хоче скасувати закон про ринок землі. Повний список © Forbes Украина
Парламентарі просять суд визнати закон таким, що не відповідає Конституції України.

До Конституційного суду України надійшло подання від народних депутатів про конституційність ухваленого наприкінці березня закону про відкриття ринку землі.

"14 травня 2020 року до Конституційного суду України надійшло конституційне подання 53 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення" від 31 березня 2020 року", - йдеться в повідомленні пресслужби Конституційного суду.

Парламентарі просять суд визнати закон таким, що не відповідає Конституції України.

Під текстом подання стоять 54 підписи, хоча в повідомленні відділу комунікацій йдеться про 53. Останнім розписався депутат від "Слуги народу" Олександр Дубінський.

Крім нього, підписи під поданням поставили все 44 депутати "Опозиційної платформи - За життя", член групи "За майбутнє" Яценко, виключений з фракції "Слуга народу" Поляков, позафракційний Деркач та інші.

В ніч з 30 на 31 березня Верховна Рада ухвалила закон "Про запуск ринку землі в Україні". Згідно із законом, ринок землі відкриють з 1 липня 2021 року. З цього дня фізичні особи зможуть продавати землю. При цьому в одні руки можна буде купити не більше 100 гекатар. З 2024 року купувати землю зможуть юридичні особи. Максимальна концентрація в однієї юрособи – 10 тисяч герктар. Іноземні громадяни зможуть купувати землю в тому разі, якщо відповідне рішення українці приймуть на всеукраїнському референдумі. Законопроєкт про референдуми депутати планують розглянути після карантину.

Мораторій на продаж землі діяв в Україні з 2001 року. Спочатку його продовжили до 2005 року - до того часу в Україні повинні були розробити закон про обіг сільськогосподарських земель та ввести ринок.

Про інших схемах, що створюються навколо новоствореного ринку землі, читайте в тексті В'ячеслава Ільченко "Монетизація" землі" для ZN.UA

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі