Зокрема, компанія, яка належить Марченко, виграла конкурс на освоєння одного з трьох найбільших нафтових родовищ Ханти-Мансійського автономного округу Росії.
Як з'ясували журналісти, за даними кіпрського реєстру, Оксана Марченко є єдиним засновником кіпрської компанії Tumillon Investments LTD. Ця фірма на 100% володіє іншою кіпрською фірмою - Ventolor Holding LTD. Ventolor. Остання, зі свого боку, володіє часткою у 50,1% російського ТОВ "НЗНП Трейд", передає Радіо Свобода.
"НЗНП Трейд" в 2015 році виграло конкурс на право видобувати нафту на Гавриківському родовищі в Ханти-Мансійському автономному окрузі Російської Федерації. Це одне з трьох найбільших російських нафтогазових родовищ. Сумарні запаси нафти оцінюються в 123,7 мільйона тонн газу - в 3439 мільйонів кубічних метрів.
На сайті компанії "НЗНП Трейд" говориться, що в даний час видобуток нафти не здійснюється. В той же час проходить активна закупівля обладнання для освоєння Гавриківського родовища.
"Схеми" відправили запит в Новошахтинський завод нафтопродуктів з питанням про потенційних покупців, але на момент публікації відповіді не отримали. У той же час аналітик UPECO Олександр Сіренко припускає, що ринком збуту можуть бути непідконтрольні українській владі території Донбасу, оскільки Ростовська область межує з Україною.
Оксана Марченко і Віктор Медведчук також поки не відповіли на запити журналістів програми.
Нагадаємо, 27 серпня Печерський суд надав слідчому ГПУ доступ до телефонних розмов, матеріалів SMS-листування, речей і документів головного редактора програми "Схеми" Наталії Седлецької за період з 19 липня 2016 року по 16 листопада 2017 року.
Редакція "Радіо Свобода", журналісти інших видань, і журналістські антикорупційні організації висловили обурення у зв'язку з діями суду і прокуратури. Адвокати "Радіо Свобода" готують скарги на суддю В'ячеслава Підпалого і слідчого ГПУ Руслана Іжука.
У ГПУ пояснили, що рішення суду не стосується змісту розмов, і запевнили, що про прослуховування журналістки мови не йде. У свою чергу генпрокурор Юрій Луценко запропонував Седлецькій пояснити причини таких дій ГПУ при особистій зустрічі і без камер. Від виступу в прямому ефірі з цього приводу Луценко відмовився.
Седлецька назвала рішення Печерського суду тиском і втручанням в особисте життя. Журналістка не виключила, що за нею незаконно стежили правоохоронці, і тепер намагатимуться легалізувати раніше отриману інформацію.
Як стверджує ГПУ, доступ до інформації з телефону Седлецької слідчі отримали в рамках справи, яку Генпрокуратура зареєструвала стосовно директора НАБУ Артема Ситника у зв'язку з імовірним розголошенням даних слідства на підставі опублікованого в інтернеті аудіозапису, де людина з голосом, схожим на Ситника, розповідає журналістам деталі розслідування незаконного збагачення екс-прокурора сил АТО Костянтина Кулика.
Перед цим член парламентської фракції "Народного фронту" Антон Геращенко продемонстрував цей запис членам антикорупційного комітету Верховної Ради і закликав ГПУ відкрити кримінальну справу.