Слухання у справі тривали близько чотирьох годин, під час яких Віктор Гандзюк свідчив проти колишнього голови Херсонської облради Владислава Мангера, ексглави Херсонської ОДА Андрія Гордєєва та його колишнього заступника Євгена Рищука, підозрюваних в організації вбивства херсонської активістки.
“Допитали…
Поруч убивці та їх поплічники.
Самовпевнені, зухвалі, нахабні.
Важко, Катю, боляче.
І так не вистачає тебе поряд…” , — написав Віктор Гандзюк у своєму пості у Фейсбук за підсумками судового засідання.
Крім Мангера, Гордєєва та Рищука фігурантами справи також є — помічник колишнього народного депутата Ігор Павловський та Олексій Левін (Москаленко), вони звинувачуються у скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч.3 ст.27 (види співучасті), п.п.4, 6, 11, 12 ч.2 ст.115 (навмисне вбивство) Кримінального кодексу України.
Під час виступу в суді Віктор Гандзюк емоційно звернувся до суддів та всіх присутніх на засіданні:
“ Дія сірчаної кислоти. Ми говоримо про термічні опіки, а складова частина – це хімічні. Дія сірчаної кислоти на нирки. Я бачив із патологічного дослідження – нирок як таких немає.
Кількість опіків, плюс кількість ран, на момент смерті, за моїми підрахунками становила 80%. Тобто 80% шкіри у Каті не було.
Я часто ставив собі запитання: а що було б, якби Катя вижила.
У неї ніколи б не було волосся на голові.
Вона б ніколи не одягла короткий рукав сукні.
Вона б ніколи не могла мати оголену шию.
У Каті не працювала б ліва рука.
У Каті не було б правої молочної залози.
У Каті була б перекошена голова через рубці, вони дедалі більше деформували шию.
У Каті перестало із-за рубців закриватися ліве око, рано чи пізно до сліпоти через пересихання рогівки ока. ”
На даний момент реальні терміни отримали лише безпосередні виконавці злочину: Віктор Горбунов, Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський, Микита Грабчук та їх координатор Сергій Торбін (“Опер”).
За останніми результатами слухань, суд ухвалив рішення продовжити перебування у СІЗО підозрюваних Мангера та Левіна до 4 лютого наступного року.
Гандзюк померла 4 листопада 2018 року від важких хімічних опіків, отриманих 31 липня того ж року — нападники вилили на активістку літр сірчаної кислоти. Офіційна причина смерті — поліорганна недостатність та хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини.
Про трагедію сім'ї Гандзюк, про Катю, її боротьбу з “херсонськими феодалами”, що уособлюють Систему у найгірших її проявах, читайте у матеріалі Інни Ведерникової, яка взяла інтерв'ю у батька, “Віктор Гандзюк. Смерть, задвинута в стіл президента“.
Генеральний прокурор Ірина Венедиктова у третю річницю смерті громадської активістки Катерини Гандзюк розповіла, як просувається розслідування нападу на неї.
Про те, що може завадити вбивцям отримати за заслугами, читайте у статті Віктора Трепака "Справа Гандзюк та таємна мережа спілкування підозрюваних".