Завдання виконання наказу Міністра оборони щодо розширення переліку категорій жінок, які мають стати на військовий облік, практично непідйомне, про це ексміністр оборони України Анатолій Гриценко написав у своєму Фейсбуці.
17 грудня набув чинності документ, яким жінок віком до 60 років зобов'язують стати на військовий облік. Йдеться про мільйони українок понад сотню спеціальностей: від будівельників до ІТшників, від бухгалтерів до музейних працівників, від рестораторів до вчителів, від фотографів та телеоператорів до суддів та журналістів. На облік ставитимуть як керівників, так і пересічних працівників.
Політик впевнений, що для виконання наказу потрібно як мінімум півтора-два роки навіть у мирний час, та за наявності військкоматів у кожному районі.
“А зараз — у стані війни, на тлі децентралізації (зі згортанням мережі держадміністрацій та військкоматів), на тлі депрофесіоналізації владних органів та ще й пандемії (коли поліклініки та лікарі, які мають перевіряти взятих на облік, і так перевантажені боротьбою з ковідом) — це завдання практично непідйомне", — написав Гриценко.
Ексміністр висловив сумнів у тому, що автори-розробники наказу — Міноборони, МВС, СБУ, СЗР та Мін'юст, який його завізував, врахували всі фактори та наслідки та звернувся до підписників із питанням про цілі, які, найімовірніше, переслідували автори наказу:
“З якою метою зараз видано наказ МО про взяття на військовий облік мільйонів жінок, на вашу думку?
- Збільшити мобілізаційні резерви армії.
- Розгорнути активну територіальну оборону.
- Зміцнити військово-патріотичні настрої у суспільстві .
- Додатково заповнити бюджет за рахунок штрафів.
- Дати лікарям та працівникам військкоматів додатковий "заробіток".
- Мобілізацією жінок посилити страхи у сім'ях та підготувати суспільство до сприйняття поступок владі Путіну.
- Інше (Ваш варіант вкажіть у коментарі) ”, — написав Гриценко.
16 грудня Верховна Рада затвердила основи підпорядкування органів влади під час національного спротиву . Законопроект вносить корективи до раніше ухваленого закону "Про основи національного опору".
Процес формування Командування Сил територіальної оборони ЗСУ слід закінчити в максимально стислий термін , заявив секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данилов.