Директором Державного бюро розслідувань обрали Романа Трубу

Доповнено
Поділитися
Директором Державного бюро розслідувань обрали Романа Трубу © antikor.com.ua
Заступниками стали Ольга Варченко і Олександр Буряк.

Конкурсна комісія вибрала директором Державного бюро розслідувань Романа Трубу. Результати були оголошені в четвер, 16 листопада.

Також першим заступником (по слідству) стала Ольга Варченко: очолює Управління процесуального керівництва, підтримки державного звинувачення і представництва в суді Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України. Цей підрозділ також відомий, як "департамент Кононенко-Грановського".

Варченко спочатку не була допущена до конкурсу, оскыльки на момент подачі документів вона не досягла 35-річного віку.

Другим заступником став Олександр Буряк, який до недавнього часу працював заступником прокурора столиці. Зараз його беспосереднім керівником є ​​Олександр Авраменко - племінник одіозного екс-заступника генпрокурора Гузиря.

Зокрема, керівник департаменту ТОВ "Юридична компанія "Сектор права" Роман Труба і прокурор Ольга Варченко за результатами конкурсу, який проходив до жовтня, визначалися в таблиці як ненадійні особи з супервисоким ризиком.

Нагадаємо, закон "Про Державне бюро розслідувань" був прийнятий Верховною Радою 12 листопада 2015 року. Відповідно до закону, прокуратура буде обмежена тільки представництвом інтересів держави в суді.

Зазначимо, що ДБР - це надпотужний правоохоронний орган, який налічуватиме в штаті до 1,5 тис. співробітників і покликаний розслідувати злочини посадових осіб найвищого рівня - екс-президентів, членів уряду, керівників відомств, а також правоохоронців і суддів, - крім тих правопорушень, які підслідні НАБУ. Також до бюро будуть належати військові злочини, які зараз розслідуються підлеглими Анатолія Матіоса.

Після створення, бюро фактично отримає слідчі функції, які впродовж 20 років виконувала Генеральна прокуратура. Детальніше про проблеми зі створенням ДБР читайте в статті Олександра Леменова "Державне бюро очікувань: два роки в безодні".

Як пише в своїй статті для ZN.UA екс-перший заступник голови Служби безпеки України Віктор Трепак, влада розраховує, що підконтрольне їй ДБР зможе "поглинути" НАБУ. Детальніше про відповідність закону "Про державний бюро розслідувань" положенням Конституції України і спробах забезпечити контрольованість створюваного правоохоронного відомства читайте в статті Віктора Трепак "Нелегітимне ДБР: за крок до запуску" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі