Держзвинувачення оскаржить рішення Апеляційного суду Хмельницької області, який залишив без змін вирок Хмельницького міськрайонного суду щодо Романа Свестуна, який обіймав раніше посаду головного стоматолога області.
У січні 2011 року Свестун був спійманий «на гарячому» - під час отримання хабара на суму 5 тисяч гривень від приватного підприємця за довідку-лист про відповідність його стоматологічного кабінету вимогам ведення господарської діяльності. Під час обшуку в кабінеті головлікаря працівники СБУ вилучили також 31 тисячу 100 доларів, 50 євро та 14 тисяч 200 гривень. Звідки взялися зазначені гроші, господар кабінету пояснити не міг. Всього досудовим слідством підтверджено 53 епізоди отримання Свестуном грошей - на суму 135 тисяч гривень.
10 вересня 2012 Хмельницький міськрайонний суд розглянув справу про звинувачення у хабарництві Свестуна. Суд визнав провину підсудного доведеною повністю. Але, зазначивши, що дії Свестуна органами досудового слідства кваліфіковано за ч. 2 ст. 368 Кримінального кодексу України як одержання службовою особою хабарів, суд ... не визнав Свестуна як головного стоматолога області службовою особою. Виявляється, Примірне положення про головного позаштатного спеціаліста області (міста), затверджене наказом МОЗ України № 26-о від 05.02.2009 р., не пройшло державну реєстрацію і «носить характер зразка, ніяких інших нормативних документів, які б у встановленому законом порядку визначали коло повноважень підсудного на цій посаді, не прийнято, тому його призначення на цю посаду є нелегітимним».
Таким чином, дії підсудного суд кваліфікував за ч. 2 ст. 190 КК України «як повторне заволодіння чужим майном шляхом обману, вчиненого за попередньою змовою групою осіб».
Хмельницький міськрайонний суд засудив Свестуна на три роки, але на підставі закону про амністію тут же звільнив його від покарання. Більш того - постановив повернути Свестуну всі вилучені в нього кошти і зняти арешт з майна. І - відновив Свестуна на посаді головного лікаря Хмельницької обласної стоматологічної поліклініки.
Апеляційний суд Хмельницької області 13 листопада залишили цей вирок без змін. «Будемо оскаржувати, - сказав кореспонденту ZN.UA представник державного обвинувачення в суді, співробітник прокуратури в Хмельницькій області Володимир Павлишин. - На наше глибоке переконання, рішення суду - коли хабарництво перекваліфіковано в шахрайство - є незаконним і неаргументованим».
Докладніше читайте в матеріалі Світлани Кабачинської «Хмельницька феміда - хабарникам: Плодіться і розмножуйтеся, дорогі наші шахраї» у свіжому номері ZN.UA. !zn
Читайте також:
Різновекторність рук
Мова - зброя
Вічні істини завжди прості
Заводи вже порізали. Пора різати оркестри?