Державні гроші на президентські амбіції: як Мецгер пов'язаний з Зеленським — Бігус

Відео
Поділитися
Його дружина за квотою президента отримала роботу в іншому банку. Також державному. 

Після скандалу з журналістами проєкту "Схеми" та головою державного "Укрексімбанку" Євгеном Мецгером, який вже встиг написати заяву про складання повноважень (його охоронці затримали працівників ЗМІ та стерли з камер усі матеріалі по причині того, що їх начальнику не сподобалося одне з запитань інтерв'ю), журналіст Денис Бігус пояснив, як цей чиновник пов'язаний з президентом Володимиром Зеленським.

Журналіст зазначає, що хоча Мецгер і відкидає у своїх інтерв'ю те, що саме Зеленський посприяв його призначенню в державний "Укрексімбанк" та посилається виключно на рішення наглядової ради установи, вони точно знайомі. 

"Окрім того, що Зеленський знає Женю, він знає і дружину Жені, бо Юлія Мецгер по квоті президента сидить у наглядовій раді іншого банку - "Привату" - теж державного. І Юлія дружить з Оленою Кравець з "95 Кварталу", - пояснює Бігус. 

Після того, як Мецгер очолив "Укрексімбанк", ця установа перетворилася на "касу підтримки" державних проєктів. Це стосується "Великого будівництва", кредитів на літаки "Антонову", кредитів "Укренерго" після "зелених тарифів". Таким чином Мецгер просто видає "державні гроші на президентські амбіції", пише журналіст. 

На знімальну групу «Схем» напали 4 жовтня, просто під час запису інтерв’ю в «Укрексімбанку». Голові правління держбанку Євгену Мецгеру не сподобалося запитання журналіста Кирила Овсяного, він наказав підлеглим відібрати камери та стерти записану інформацію.

Виконуючи наказ, співробітники банку повалили  й скрутили оператора «Схем» Олександра Мазура та відібрали у нього дві камери. Охорона банку стерла інформацію, однак технічним спеціалістам вдалося відновити її після повернення камер. Завдяки відновленому відео вдалося ідентифікувати кількох підлеглих Мецгра, які брали участь у нападі.

За фактом нападу Національна поліція відкрила кримінальне провадження за статтею 117 КК України – «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів». Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу, обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років. 

У банку стверджували, що журналісти начебто намагалися заволодіти інформацією з обмеженим доступом і погрожували звернутися до правоохоронних органи. Згодом наглядова рада «Укрексімбанку» розпочала внутрішню перевірку та пообіцяла «сприяти впровадженню політики медійної відкритості».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі