Верховна Рада розглянула більшість поправок до проекту закону про забезпечення функціонування української мови як державної. Станом на 23 квітня депутати розглянули 1974 з 2082 поправок.
На пленарному засіданні у вівторок парламент продовжив роботу над мовним законопроектом, відхиливши всі винесені на розгляд зміни.
Спікер Андрій Парубій перед закриттям Ради нагадав депутатам, що у найближчий четвер, 25 квітня, відбудеться голосування за законопроект у другому читанні й у цілому і закликав депутатів мобілізуватися.
Перед цим відбудеться засідання комітету з питань культури і духовності, щоб підготувати проект закону про мову до затвердження, враховуючи результати розгляду поправок.
Напередодні Парубій закликав українських громадян вранці 25 квітня прийти до Верховної Ради, щоб у депутатів був додатковий стимул проголосувати за мовний закон.
Закон про забезпечення функціонування української мови як державної було прийнято у першому читанні 4 жовтня 2018 року. 28 лютого Рада приступила до розгляду законопроекту у другому читанні. Після другого туру президентських виборів президент Петро Порошенко пообіцяв підписати закон до завершення каденції, якщо депутати встигнуть прийняти його.
Згідно з законопроектом, держава зобов'язана забезпечити громадянам можливості для володіння українською мовою. Знання державної мови стане обов'язковою умовою для отримання українського громадянства іноземцями. Робоче спілкування має відбуватися українською мовою, як і діловодство та документообіг. Обслуговувати споживачів у різних сферах повинні українською мовою, і вже на прохання клієнта - будь-якою іншою.
Детальніше про нонсенси у новому законопроекті про державну мову читайте в статті Тетяни Пархоменко "Офшор для плагіаторів?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".