Депутати розглянули 656 поправок до мовного законопроекту

Поділитися
Депутати розглянули 656 поправок до мовного законопроекту Законопроект ухвалили у першому читанні восени 2018 року
Розгляд продовжать на наступних засіданнях.

Депутати Верховної Ради України розглянули більше чверті поправок до законопроекту про функціонування української мови як державної. До завершення сьогоднішнього засідання парламентарії розглянули 656 з поданих 2082 поправок. Розгляд проекту закону в другому читанні продовжать на наступних засіданнях.

Цей законопроект депутати розглядають з вівторка, 12 березня. Тим часом у Раді Європи закликали Раду перенести його прийняття на поствиборчий період.

Закон про забезпечення функціонування української мови як державної було прийнято у першому читанні 4 жовтня 2018 року. 28 лютого Рада приступила до розгляду законопроекту у другому читанні, але не розглянула жодну з поправок.

Згідно із законопроектом, громадяни України мають володіти державною мовою, а держава, зі свого боку, зобов'язана забезпечити можливості для цього. Знання державної мови стане обов'язковою умовою для отримання українського громадянства українцями. Робоче спілкування має відбуватися українською мовою, як і діловодство та документообіг. Обслуговувати споживачів у різних сферах повинні українською мовою, і вже на прохання клієнта - будь-якою іншою.

Детальніше про нонсенси у новому законопроекті про державну мову читайте в статті Тетяни Пархоменко "Офшор для плагіаторів?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі