Депутати проголосували за створення в Україні Національної поліції

Поділитися
Депутати проголосували за створення в Україні Національної поліції Рада підтримала створення Національної поліції в Україні © Богдан Кутєпов/Hromadske.tv
Рада підтримала закон, що визначає правові основи діяльності нового відомства.

Верховна Рада на своєму засіданні в четвер прийняла закон про Національну поліцію.

Законопроект №2822 підтримали 278 депутатів.

Основною метою прийняття законопроекту є створення Національної поліції в Україні. Законопроект визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції.

Згідно з законом, Національна поліція – це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічного порядку та громадської безпеки.

Діяльність даного відомства спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через міністра внутрішніх справ.

Завданнями Національної поліції є:

1) забезпечення громадської безпеки і публічного порядку;

2) охорона та захист прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави;

3) протидія злочинності;

4) надання у визначених законом межах послуг за допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або інших надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги (поліцейські послуги).

ВерховнаРада має розглянутинизку законопроектівпро реформуправоохоронноїсистеми: про органи внутрішніх справ, про Національну поліцію, про особливості оплати праці окремих категорій працівників органів внутрішніх справ, про сервісні послуги та сервісних центрах органів МВС і про вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Представляючи потенційні нововведення, глава МВС Арсен Аваков в черговий раз нагадав, що у складі реформованих правоохоронних органів буде аналог американської структури SWAT. При цьому у складі Національної поліції будуть такі підрозділи: кримінальна поліція, патрульна поліція, міліція охорони, спеціальна поліція і поліція спецпризначення.

Раніше ZN.UA писало про те, що під час трагічних подій на Майдані показало нагальність і неминучість кардинальних реформ у правоохоронній системі. Рішення на рівні президента і уряду, коаліційну угоду парламенту демонструють готовність влади до таких змін. В той же час надзвичайний ентузіазм, з яким кияни відгукнулися на заклик МВС по створенню нової патрульної служби в Києві, є індикатором бажання суспільства підтримати та прийняти активну участь у практичних заходах реформи. Позитивну роль у цьому процесі відіграє також широка міжнародна підтримка. Експерти визначили, яким повинен бути закон про національної поліції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі