Як повідомив директор НАБУ Артем Ситник в інтерв'ю виданню "Мир", опублікованому на офіційному сайті Бюро у четвер, 3 листопада, за позбавлення Углави громадянства виступають представники різних фракцій парламенту.
"Зараз знаходиться якась формальна зачіпка для того, щоб подати позов про визнання указу президента про присвоєння Гізо Углаві громадянства України незаконним. І цим займається ряд народних депутатів... Наскільки мені відомо, певні запити направляв депутат Голубов (член фракції БПП Дмитро Голубов, – Ред) і ще ряд народних депутатів. А щодо фракційної приналежності, - ми їх не розділяємо", – уточнив Ситник.
Директор НАБУ назвав цей позов тиском на свого заступника і пов'язав його з розслідуванням низки резонансних кримінальних справ про корупцію.
"Питання про позбавлення Углави українського громадянства з'явився після арешту топ-менеджменту ОПЗ і "Нафтогазу", після того, як Онищенко (член парламентської групи "Воля народу" Олександр Онищенко, – Ред.), скориставшись своїм імунітетом, з країни виїхав, але дуже багато його спільників сидить під вартою", – пояснив керівник Бюро.
Ситник висловив веренность, що у справі з громадянством Углави "переможе здоровий глузд".
"Я першого заступника не призначав на посаду до тієї пори, поки він не отримав громадянство України і поки я не переконався, що він відмовився від громадянства Грузії. Тому що ми розуміли, наскільки це важливо", – підкреслив директор НАБУ.
Нагадаємо, комісія з питань громадянства при президентові рекомендувала надати українське громадянство Углаві, як фахівцю, що проводив реальні реформи прокуратури Грузії, у грудні 2014 року. У квітні 2015 року Ситник призначив його своїм першим заступником.
Як повідомлялося раніше, ГПУ відкрила кримінальне провадження стосовно директора НАБУ Ситника у зв'язку з незадекларованої квартирою у Куп'янську Харківської області. Ситник, у свою чергу, стверджує, що квартира йому не належить.
Як пише колишній заступник голови СБУ Віктор Трепак в своєму матеріалі для DT.UA, нова владна команда взяла під свій контроль "старі" правоохоронні органи (ГПУ, СБУ та МВС) і активно займається "прирученням" нових - НАБУ і САП.
Детальніше про ситуацію з антикорупційними органами в Україні читайте у статті Віктора Трепака "Правоохоронна реформа на фінішному старті" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".