Підозрюваний в отриманні 558 тис. гривень хабара депутат Верховної Ради Сергій Кузьміних, якого напередодні затримали детективи Національного антикорупційного бюро, поїхав за своїм паспортом до Житомира і не з'явився на засідання Вищого антикорупційного суду, який має обрати запобіжний захід.
"Мій клієнт поїхав до Житомира, щоб взяти паспорт. Він готовий брати участь у засіданні в режимі онлайн-конференції із будівлі Житомирського апеляційного суду", - сказала адвокат депутата Лариса Криворучко, додавши, що Кузьміних не встиг повернутися до Києва.
Вона додала, що засідання можна провести у режимі відеоконференції, оскільки Кузьміних перебуває в апеляційному суді Житомира та зможе брати участь у такому форматі.
У свою чергу суддя ВАКС повідомив, що відповідне клопотання від захисту не отримував і оголосив технічну перерву.
Нагадаємо, у понеділок, 7 лютого, співробітники Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали депутата Кузьміних, коли він прибув до НАБУ зі своїм адвокатом. Проте Вищий антикорупційний суд не зміг встановити особу депутата, оскільки той не надав паспорта, і засідання перенесли на вівторок.
Депутат перебував у розшуку з 3 лютого. Сам Кузьміних стверджував, що дізнався про розшук із ЗМІ, а адвокати депутата – що він не приходив на виклик слідчих, бо перебуває у лікарні.
Кузьміних підозрюють у отриманні хабарів від постачальників медичної техніки – через перемогу у тендерах на закупівлю обладнання для лікарень Житомирської області. З кожного контракту депутат мав отримувати 30% відкату, стверджують слідчі. Напередодні детективи показали аудіо- та відеозаписи, що підтверджують провину Кузьміних. Ті самі 558 тисяч гривень були «відкатом» за закупівлю системи УЗД для лікарні №2 ім. В.П. Павлусенко (загальна сума закупівель – 40 млн. грн.). Отримати 37,5 млн за МРТ та 398 тисяч за лапароскопічний набір депутат не встиг.
Депутату повідомили підозру за ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України – зловживання впливом, отримання хабара за вплив на прийняття рішення особою, яка уповноважена на виконання функцій держави. Йому загрожує штраф від 750 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або до п'яти років ув'язнення.