Деякі західні політики закликають Україну відмовитись від деокупації Криму - Ташева

Поділитися
Деякі західні політики закликають Україну відмовитись від деокупації Криму - Ташева © Правозахисна організація Крим_ SOS/facebook
Деякі з них побоюються застосування РФ ядерної зброї.

Окремі західні політики закликають Україну відмовитися від ідеї звільнити Крим  від російської окупації, заявила  в інтерв’ю польському агентству PAP постійна представниця президента в Криму Таміла Ташева.

«Деякі західні політики застерігають нас. Вони вважають, що ми повинні повністю відмовитися від зусиль повернути Крим. Але я  вас запевняю, що зв'язок між Кримом та Україною дуже міцний, він іде ще з козацьких часів, і нічого цього не змінить», – сказала Ташева.

За її словами, питання повернення Криму викликало цілу дискусію серед західних політиків. За їхніми словами півострів можна повернути, але потенційні наслідки можуть бути величезними як для півострова, так і для України.

«Також були тези, згідно з якими Крим ніколи не був українським. Я їх хочу похвалити, тому що Крим ніколи не був російським. Це були колонізовані території, але з історичною спадкоємністю та кримсько-татарським корінням. Він нагадує, що зв'язок із Кримом та Україною дуже міцний і триває безперевно від козацьких часів і до сьогодні», - зазначила вона.

Постпредка додала, що для Росії Крим  «священна» територія і її володіння є нав’язливою ідеєю Путіна, тому деякі особи на Заході побоюються, що в разу наступу на Крим РФ застосує тактичну ядерну зброю.  

Ташева відмовилась називати прізвища політиків, які висловлювали такі думки, та наголосила, що мова йде йдеться про окремих людей, але не держави.

Нагадаємо, постійна представниця президента в АР Крим Таміла Ташева заявила, що з анексії півострова війна Росії проти України почалася, отже завершитися вона повинна його звільненням. Вона зазначає, що для того, аби повернути півострів до справжнього життя, Київ вже готує 50 тисяч чиновників. Також Ташева попереджає, що росіяни, які оселились у Криму у 2014-му, мають час покинути його, позаяк після деокупації вони будуть видворені звідти, як того вимагає законодавство. 

Слід зауважити, що Україна в питанні звільнення Криму відійшла від стратегії, ухваленої у 2021-му, коли пріоритетним був дипломатичний напрямок. Зараз Київ відкрито заявляє, що після 24 лютого 2022 року там розглядають і військовий варіант. А очільник ГУР МО Кирило Буданов допускає навіть комбінований шлях деокупації, будучи впевненим, що Сили оборони зайдуть у Крим зі зброєю в руках. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі