Державне бюро розслідувань знаходиться на фінальній стадії підготовки документів для вручення підозри колишньому президенту Петру Порошенку за фактом можливого незаконного призначення і звільнення з посади першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України Сергія Семочка.
"Ми практично на завершальному етапі розслідування. Мова йде про підготовку проекту підозри...щодо незаконного призначення на посаду Семочка", - повідомив журналістам директор ДБР Роман Труба.
За його словами, проект підозри може бути подано до Генпрокуратури ще до моменту підписання президентом закону про ДБР, тобто до призначення т.в.о. директора бюро.
"Якщо будуть проведені виїмки і допити, і вони завершаться до моменту мого звільнення...", - уточнив директор ДБР.
17 жовтня голова СЗР Єгор Божок заявив про відсутність правових підстав для відсторонення від посади його першого заступника Семочка. У свою чергу в рішенні Шевченківського райсуду Києва було зазначено, що контррозвідка СБУ підтвердила: дружина і дочка Семочка мають російське громадянство.
Слідство звернулося до суду з проханням дати доступ до телефону Семочко та його сім'ї за майже 5 років. Суд клопотання задовольнив, дозволивши правоохоронцям дослідити, зокрема, звідки дзвонили Семочко, його дружина і дочка.
За даними проекту журналістських розслідувань Bihus.Info, ексголова ГУ СБУ в Києві та Київській області, колишній заступник голови СЗР Сергій Семочко має безпосереднє відношення до втручання СБУ в процес державних закупівель препаратів для перитонеального діалізу.
Дії СБУ призвели до призупинення закупівель, і пацієнти залишалися без необхідних медикаментів. Постачальники медпрепаратів для діалізу підрахували, що пауза в поставках призвела до смерті 200 людей.
Сім'я Семочка володіє трьома будинками в Конча-Заспі вартістю кілька мільйонів доларів та іншим коштовним майном, яке екс-співробітник СБУ не міг придбати на зарплату. Крім того, контррозвідка підтвердила, що у фактичної дружини Семочка та її доньки є громадянство РФ, наявність якого він публічно заперечував. Дружина Семочка та її діти неодноразово відвідували окупований Крим. До анексії півострова Семочко з дружиною жили і працювали на півострові.