Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що після виборів 25 жовтня 43 122 депутати різного рівня прийшли до влади в регіонах. В свою чергу завдяки проведеній реформі децентралізації регіони отримали широкі повноваження і можливості для реалізації економічних, соціальних та безпекових програм, які повинні покращити життя мешканців громад. Про це Данілов написав у відкритому листі до новообраних депутатів.
Він наголосив, що разом з новими повноваженнями в житті народних обранців тепер з'являється й нова відповідальність.
"Одним з найважливіших є обов’язок дбати про життя та добробут громадян, які мешкають в одному місті, селищі, селі з вами. Вживати всіх необхідних заходів щодо створення території безпеки та стабільності, невід’ємною частиною чого є питання здоров’я", - пише секретар РНБО.
Він нагадав, що сьогодні одним з головних завдань місцевої ради є боротьба з захворюваність, викликаною пандемією коронавірусу. Цьому приділяє першочергову увагу й президент Володимир Зеленський.
"З метою об’єднання і консолідації зусиль у боротьбі з пандемією вкрай важливим є невідкладне проведення сесій місцевих рад, на яких мало б бути розглянуто питання подолання негативних наслідків поширення COVID-19 у кожній області, кожному районі, місті, селищі, селі", - пише Данілов.
25 жовтня в Україні відбулися місцеві вибори. Громадяни обирали депутатів обласних, районних, міських, сільських і селищних рад, а також міських, селищних і сільських голів у всіх 24 областях України. 15 листопада другий тур виборів мера пройшов у семи містах, 22 листопада - ще в 11.
За даними ЦВК, явка на виборах склала 37%, це в півтора рази менше, ніж на місцевих виборах 2015 року. 15 листопада на дільниці прийшли 24% виборців, а 22 листопада - 29,53% виборців.
Детальніше про те, хто, як і для чого бере владу в обласних центрах України 25 жовтня, читайте в передвиборному проекті ZN.UA "Країна по поличках"(українською та російською мовами).