Україна не може впливати безпосередньо на дії РФ щодо будівництва "Північного потоку-2", проте всі дипломатичні зусилля спрямовані на те, щоб вплинути на зупинку проекту. Це важко зробити ще й тому, що на території ЄС є великі гравці, які зацікавлені в економічній і політичній співпраці з Росією, і необхідно припиняти недомовленості щодо цього. В першу чергу це Німеччина і Франція. Про це голова РНБО Олексій Данілов заявив на брифінгу після засідання РНБО.
"І нам це дуже-дуже неприємно. Тому що саме ці дві країни в 2008 році відмовили в ПДЧ Україні і Грузії. І в 2008 році на Грузію напали. Після того є ситуація з окупованим Кримом. Чи повинні за це нести відповідальність Німеччина і Франція. Я вважаю, що повинні", - заявив він.
Він заявив, що якщо одна країна порушує кордони іншої, то занадто мало бути просто "стурбованими".
"Я вважаю, що цього занадто мало в сучасному демократичному світі", - зазначив Данілов.
Раніше стало відомо про те, що укладання першої нитки газопроводу в обхід України "Північний потік 2" завершена. Детальніше про те, як і чому Росії вдається добудовувати «геополітичний» газопровід в обхід України, читайте в статті Ігоря Маскалевича «Північний потік-2». Труба на «прокладках».