Депутату Верховної Ради пропонували зареєструвати та просунути законопроект, який мав би приховати, але не ліквідувати схему оцінки майна на користь конкретних людей. Про це під час брифінгу напередодні проходження перевірки на поліграфі заявив голова фракції "Слуга народу", навколо депутатів якої і розгорнувся корупційний скандал, Давид Арахамія.
Напередодні Арахамія заявив, що свідок у справі готовий розповісти подробиці інциденту, однак уже в четвер повідомив, що правоохоронці заборонили йому будь-яку публічність щодо цього питання.
"На жаль свідка сьогодні не буде в студії, бо йому заборонили правоохоронні органи. Кажуть є дві загрози – витік даних, які можуть порушити слідчий процес, а по-друге оскільки сума грошей в цій схемі дуже велика, десь 20 млн доларів на рік, є потенційні загрози самому депутату та членам його родини. Я не можу на це впливати, я дуже хотів щоб людина в ЗМІ це сказала", - сказав депутат.
Арахамія підтвердив, що свідок є народним депутатом, який отримав через посередника законопроект із проханням його зареєструвати.
"Я скажу так як є, сподіваюсь це не порушує таємниці слідства, до людини підійшли і дали просто в руки законопроект і сказали що треба зареєструвати. … Дали зі словами: ми розуміємо, що ЗМІ вже вскрили нашу схему і треба її якось приховати під ребрендингом діджиталізації", - розповів глава фракції.
"Справа шита білими нитками, ви ж розумієте. Я думаю що правоохоронні органи швидко працюють і ми будемо бачити це в новинах", - додав він.
18 жовтня члени комітету податкової політики проголосували "проти" винесення на розгляд Ради доопрацьованого законопроєкту, що ліквідує "схему" з посередниками, яка за даними ЗМІ пов'язана із близьким до олігарха Ігоря Коломойського народним обранцем Антоном Яценком.
"Керівництво фракції Слуга народу підозрює, що якщо не всі, то деякі з 11 депутатів "прикурили" по 30 тисяч доларів за відмову знищувати цей схематоз", - заявиви ексдепутат Сергій Лещенко, а голова комітету Данило Гетьманцев публічно анонсував партійні санкції щодо "відступників".
У середу вранці, 23 жовтня, Спеціалізована антикорупційна прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом можливого отримання хабара по 30 тис. доларів одинадцятьма народними депутатами, членами комітету.
Пізніше голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що всі представники фракції в комітеті обов'язково пройдуть перевірку на поліграфі, а процедуру оплатять з партійного фонду.