ЦВК зареєструвала кандидатів-мажоритарників від "Голосу" і "Громадянської позиції"

Поділитися
ЦВК зареєструвала кандидатів-мажоритарників від Серед мажоритарників, яких підтримує Вакарчук, є діючі депутати
Кандидатами в депутати стали ще 108 самовисуванців.

Центральна виборча комісія на засіданні в середу, 19 червня, зареєструвала 179 кандидатів у народні депутати, які балотуватимуться в одномандатних округах. Більшість кандидатів-мажоритарників – 108 осіб – зареєструвалися як самовисуванці. Ще 71 кандидата висунули політичні партії, повідомляє прес-служба ЦВК.

Зокрема, Комісія зареєструвала 16 кандидатів від партії Анатолія Гриценка "Громадянська позиція", 41 кандидата, висунутого партією Святослава Вакарчука "Голос" і сім кандидатів від "Аграрної партії". Також статус народних депутатів отримали висуванці партій "Опозиційна платформа – За життя" (два кандидати), "Воля" (три кандидати) і "Довіряй ділам" (два кандидати).

Серед зареєстрованих від "Голосу" кандидатів є чинні народні депутати, обрані до Верховної Ради від "Самопомочі", Вікторія Войціцька, Тарас Козак і Вікторія Пташник, а також Леонід Ємець з фракції "Народного фронту" та Павло Різаненко з "Блоку Петра Порошенка".

Серед 108 самовисуванців, зареєстрованих в середу, також є депутати Верховної Ради сьомого скликання: Юрій Македон, Максим Курячий, Олексій Гончаренко з БПП і Геннадій Кривошея і Максим Бурбак з "Народного фронту" та інші.

Як повідомлялося, ЦВК також зареєструвала 839 кандидатів, включених до виборчих списків партій "Голос", "Радикальна партія Олега Ляшка", ВО "Свобода" та "Громадянська позиція".

Нагадаємо, 21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів на 21 липня.

Нагадаємо, 21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів на 21 липня.

При цьому Рада відмовилася підтримувати запропоновані Зеленським зміни до закону про вибори народних депутатів, і вибори проходитимуть за змішаною системою: 225 парламентаріїв обиратимуться за закритими партійними списками, 199 – в одномандатних мажоритарних округах. У 26 одномандатних округах в анексованому Криму й окупованих районах Донецької та Луганської областей вибори не відбудуться.

24 травня група народних депутатів із фракції "Народного фронту" направила до Конституційного Суду подання щодо відповідності президентського указу Основному Закону з проханням розглянути його протягом двох місяців. КСУ приступив до розгляду подання 11 червня.

Якщо КСУ визнає, що указ глави держави не відповідає Основному Закону, то виборчий процес буде зупинено. Докладніше читайте у статті Сергія Рахманіна "Гра в швидкі "шашечки".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі