Пріоритетність розгляду дисциплінарних скарг щодо суддів, проти яких відкрито кримінальні провадження, не прописана в законодавчій базі, а члени Вищої ради правосуддя не нестимуть жодної відповідальності, якщо ще більше затягуватимуть вирішення цих питань, розповів в інтерв’ю Тетяні Безрук для ZN.UA «Розгляд резонансних скарг на суддів — зона відповідальності кожного члена ВРП» голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик.
«Ця норма (про пріоритетність проваджень проти суддів, щодо яких ведуться розслідування) не працює, бо немає механізму її реалізації, а також відповідальності за її недотримання. Гадаю, що деякі зміни до закону щодо пріоритетності розгляду саме цих скарг можуть бути доречними», - повідомив голова Ради.
При цьому Усик вважає, що зміни до законодавства мають ініціювати не з ВРП, а громадські організації. Мовляв саме їх щось не влаштовує.
«Коли на це є суспільний запит, вони ініціюють відповідні питання. Як, наприклад, конкурсні процедури до ВРП, ВККС, ВАКС, конкурсні комісії до Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції», - зазначив керівник Ради.
Водночас роботу з розгляду дисциплінарних скарг він оцінив «на п’ять з мінусом», хоча і визнав, що низка саме резонансних справ так і залишається не розглянута.
На уточнення, що конкретно варто змінити в законодавстві, аби пріоретизувати розгляд дисциплінарних скарг щодо корупційних кримінальних правопорушень, Усик відповів, що не готовий говорити конкретно. При цьому він висловив сподівання, що питання поступово стане неактуальним, коли запрацює Служба дисциплінарних інспекторів.